آخرین وضعیت از مصدومان حادثه مترو تهران + فیلم

تمام مصدومان حادثه مترو در بیمارستان های تهران تحت درمان قرار گرفتند

به گزارش رکنا، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به حادثه تصادف ۲ قطار مترو در مسیر ریلی کرج – تهران گفت: تمام مصدومان این حادثه در بیمارستان های تهران تحت درمان قرار گرفتند. ابوالفضل فانی روز چهارشنبه

افزود: این مصدومان در  بیمارستان های  حضرت رسول (ص) ، فیاض بخش و شهید سلیمانی شهر قدس تحت درمان هستند.

۲ قطار مترو تهران‌ و کرج صبح امروز چهارشنبه در ایستگاه چیتگر با هم برخورد کردند. با هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی تهران  و کرج  انتقال مسافران از ایستگاه وردآورد تا ایستگاه صادقیه و بالعکس انجام گرفت.

 در این حادثه ۲۰ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۹ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۱۱ نفر دیگر نیز به بیمارستان منتقل شدند.

احمد وحیدی وزیر کشور در دستوری به استانداران ۲  استان تهران و البرز خواستار رسیدگی فوری به وضعیت مصدومان برخورد ۲ قطار مسافربری در محدوده چیتگر شد.

آخرین مصدوم حادثه مترو تهران ـ کرج در حال ترخیص از بیمارستان

شهردار تهران گفت: بر اساس گزارشی که داده شد همه مصدومان حادثه مترو گلشهر از بیمارستان ترخیص شدن به جز یک نفر که اقدامات ترخیص وی نیز در حال انجام است.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در پایان مراسم افتتاح ایستگاه توحید در خط ۷ مترو در جمع خبرنگاران گفت: حادثه صبح اتفاق تلخی بود و از صبح ساعت ۷ تا همین الان همکاران مشغول کار هستند تا وضعیت را به حالت عادی برگردانند.

وی افزود: علت حادثه در کمیسیون سوانح معلوم خواهد شد و پیش داوری ها نباید خدایی ناکرده باعث شود تا اصل حادثه به فراموشی سپرده شود. مصدومین این حادثه به لطف خدا از بیمارستان ترخیص شدند. ۱۲ نفر دچار آسیب شده بودند که بخشی به خاطر التهابات و شلوغی های بعد از حادثه و برای خارج شدن از واگن بود.

همچنین بخوانید  مهربانی پلیس راهور برای زن تهران + عکس لحظه پنچرگیری

وی ادامه داد: همه تا قبل از ظهر از بیمارستان مرخص شدند و دو نفر مصدومیت جدی تر داشتند که طبق آخرین خبر یک نفر ترخیص شده و دیگری هم در حال ترخیص بود. ما به درگاه الهی شکر می کنیم که مصدومیتهای جدی نداشتیم اما این حادثه هشدارهایی داشت که باید با تمهیدات ویژه از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

شهردار تهران تاکید کرد: جبران این حادثه با ۱۳۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال مردم از وردآورد به صادقیه صورت گرفت و تعداد زیادی ون و تاکسی هم به آنجا آمدند. برای برگشت هم مقرر شد تا ۱۵۰ دستگاه اتوبوس و ونها و تاکسی‌های بیشتری نسبت به صبح این مشکل را جبران کنند. امیدوارم تا ساعات دیگر اساس مشکل شود و به حالت اول برگردد.

زاکانی درباره علت حادثه نیز گفت: کمیسیون سوانح باید علت را بگوید و هرچه قبل از این کمیسیون اعلام شود یک پیش داوری است و ممکن است افکار مردم را دچار مشکل کند. ان شاءالله مشخص می شود که علت چه بوده؛ ظرفیت بالایی که امروز در مترو است را باید تشدید کنیم تا مردم از آسایش بالاتری بهره ببرند. کار جدا سازی واگن ها و رهاسازی آن ها به اتمام رسیده و بالای ۷۵ تا ۸۰ درصد کار پیشرفت داشت و الان پیشران در خط اکسپرس در حال جابه جایی است و اگر این کار انجام شود خط باز می شود.

شهردار تهران درباره افتتاح ایستگاه توحید نیز گفت: این ایستگاه به دلیل بهره مند شدن مردم چهار منطقه ۲،۶،۱۲، ۱۰ و ۱۱ می تواند برای تسهیل در رفت و آمد مردم شرایط خوبی را فراهم کند. از همه همکارانم در افتتاح چنین ایستگاهی تشکر می کنم.

خبرهای مرتبط