image

ادعای سرسام آور و باورنکردنی شهرخودرو درباره یحیی

در حالی که پرسپولیس برای پرداخت بدهی ۴.۵ میلیاردی به شهرخودرو اعلام آمادگی کرده، این باشگاه مشهدی بدهی پرسپولیس را حدود ۱۶ میلیارد تومان می‌داند.

به گزارش “ورزش سه”، مجید صدری در آخرین روز پاییز در یک کنفرانس خبری، میزبان خبرنگارانی بود که علامت سوال‌های زیادی را از دوره مدیریتی وی در ذهن داشتند؛ سوالها البته بیشتر به میراثی بازمی‌گشت که از مدیران قبلی به یادگار مانده بود و در میان این‌ها تنها پرونده داخلی، مربوط به یحیی گل‌محمدی می‌شد. سرمربی کنونی سرخپوشان که با تصمیم مجید صدری تا سه سال دیگر در پرسپولیس ماندنی شده اما هنوز هزینه رضایت نامه‌اش به باشگاه قبلی یعنی شهر خودرو پرداخت نشده است.

 

مجید صدری با توضیح ادعای باشگاه مشهدی گفت که آنها خواستار ۱۶ میلیارد تومان هستند اما باشگاه پرسپولیس فقط می‌تواند اصل پول را به آنها پرداخت کند و حتی صدری گفت که اگر این رقم را بخواهند، پرداختی «همین فردا» انجام خواهد شد.

 

اصل پول البته رقمی هم نیست. شش میلیارد تومان که تعهد محمدحسن انصاری‌فرد برای رضایت نامه یحیی بود و مدیرعامل قرمزها تنها ۱.۵ میلیارد آن را پرداخت کرد و در ادامه مهدی رسول‌پناه و جعفر سمیعی هم برای پرداخت آن تلاشی جدی نکردند تا این آوار روی سر مجید صدری خراب شود.

آوار فقط این ۴.۵ میلیارد نیست. انصاری‌فرد به حمیداوی ضمانت داد که اگر تسویه حساب نکرد، هرروز ۱۰ میلیون تومان بابت دیرکرد به این رقم اضافه شود؛ قراردادی استثنایی در تاریخ فوتبال باشگاهی ایران که حالا پرسپولیس را درگیر یک معضل جدی کرده است.

 

ادعای سرسام آور و باورنکردنی شهرخودرو درباره یحیی

در آستانه صدمین بازی یحیی با پرسپولیس در دوره جدید سرمربیگری اش، میراث چند میلیاردی رضایت نامه او، به بحرانی جدی برای صدری تبدیل شده است؛ بحرانی بازمانده از زمان انصاری‌فرد، رسول پناه و سمیعی.

 

 

روز گذشته و ساعتی پس از پایان نشست مطبوعاتی مدیرعامل پرسپولیس، در خروجی وبسایت فدراسیون فوتبال، خبری درج شد که از تایید محکومیت پرسپولیس خبر می‌داد؛ محکومیتی ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی که با هزینه دادرسی به هشت میلیارد تومان هم می‌رسد: رقمی که نه باشگاه پرسپولیس آن را قبول دارد و نه شهر خودرو.

 

همچنین بخوانید  علیپور خرید بزرگ پرسپولیس در نیم فصل؟

مدیران شهرخودرو معتقدند که این حکم سال گذشته در کمیته استیناف صادر شده و حالا باید جریمه بیشتری به آن اضافه شود.

 

ادعای باشگاه شهرخودرو رقم حدوداً ۱۶ میلیارد تومان است که شاید برای برخی مبهم و برای بسیار شگفت‌انگیز باشد. اینکه با چه فرمولی این عدد به دست آمده، ابهام خاص خود را دارد اما به نظر می‌رسد ۴.۵ میلیارد بابت اصل پول، ۳.۳ میلیارد بابت جریمه و ۸ میلیارد هم بابت دیرکرد مدنظر شهرخودرو باشد که از نظر قانونی هم به نظر مشکلی ندارد چرا که کمیته استیناف بر اساس قانون جدید دیوان کشوری، معتقد است این قرارداد ربا نیست و توافقی است که بین دو باشگاه برای جریمه در نظر گرفته شده.

البته این ادعای ۱۶ میلیاردی امروز از سوی شهر خودرو مطرح شده و باید منتظر توضیحات این باشگاه و شواهد آنها ماند.

 

این در حالی است که گفته می‌شود در این توافق جریمه ۱۰ میلیونی باید از ۳ ماه بعد از امضا محاسبه شود که در این صورت جریمه ۶.۲ میلیارد خواهد بود.

 

 

ادعای سرسام آور و باورنکردنی شهرخودرو درباره یحیی

چند هفته بعد از روز واقعه و توافق‌نامه انصاری‌فرد با شهرخودرو؛ زمانی که هنوز کسی نگرانی خاصی از بابت این پرونده نداشت.

 

 

بسیاری از طرفداران پرسپولیس تصور می‌کردند که اصلاح و سپس لغو قرارداد کارگزار و پرداخت مطالبات کالدرون، پایان میراث شوم انصاری‌فرد باشد اما خیلی زود جریمه استوکس و اوساگوآنا هم فرا رسید و حالا نوبت به شهرخودرو و به زودی رادوشویچ می‌رسد و خروج پرسپولیس از این موقعیت، دشواری خود را خواهد داشت.

 

نکته مهم هواداران پرسپولیس امیدوار بودند با قرارداد ۳۳۰ میلیاردی کارگزار، بتوانند به سوی عبور از بحران مالی حرکت کنند و حتی مجید صدری هم با آه و افسوس و حسرت از این صحبت کرد و گفت که این ارقام را می‌توانست برای توسعه تیمش هزینه کند اما شرایطی که پیش آمده از روزهایی پرماجرا حکایت می‌دهند و به نظر پرونده باشگاه سرخپوش پایتخت به این زودی‌ها سفید نخواهد شد.

خبرهای مرتبط