اسکوچیچ: دلیل قانع‌کننده ای برای ترک ایران ندارم

اسکوچیچ: دلیل قانع‌کننده ای برای ترک ایران ندارم

سرمربی تیم ملی در گفت وگویی درباره همگروهی با آمریکا و انگلیس و برخی مسائل دیگر صحبت کرد.

به گزارش “ورزش سه”، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران در روزهایی که خودش را برای اردوی آینده این تیم آماده می کند، گفت و گویی با یک سایت ایتالیایی انجام داده است.
اسکوچیچ در مصاحبه با سایت لا وکه ایتالیا درباره مسائل مختلفی حرف زده که مشروح آن را در ادامه می خوانید:
**همگروهی با آمریکا در جام جهانی؟
من علاقه‌ای به مسائل سیاسی ندارم. من تنها به مسائل فوتبالی فکر می‌کنم زیرا وظیفه و شغل من این است که تیم ملی را برای هر دیدار آماده کنم که یکی از آنها تقابل با تیم ملی آمریکاست. 3 امتیاز همیشه 3 امتیاز است و ضمن اینکه بدیهی است که ما خارجی‌ها چیزهایی مانند مردم همان کشورها را تجربه نمی‌کنیم. فوتبال هم مانند ورزش به طور کلی باید پل‌هایی ایجاد و مردم را به هم نزدیک کند.من بدین شکل فکر می‌کنم و معتقدم خیلی‌ها مثل من می‌اندیشند.
**رویایی ایران و آمریکا در سال 1998؟
کار بخصوص تیم‌های ملی ایران و آمریکا در جام جهانی 1998 و معاوضه کردن چیزها یک پیام عالی و واضح برای دنیا داشت. من فکر نمی‌کنم این بار چنین اتفاقی رخ بدهد ولی امیدوارم که تنها در خصوص فوتبال بحث شود و به مسائل دیگر پرداخته نشود.
**بازی با انگلیس سخت ترین بازی مان است
اگر بازی با آمریکا به دلیل مسائلی که الان با هم صحبت کردیم، بازی خاصی باشد، دیدار با انگلیس قطعا سخت‌ترین دیدار ما خواهد بود. البته بازی با هر تیمی در جام جهانی دشوار است ولی ما قصد داریم به مرحله بعدی جام جهانی برسیم. ما تیم خوبی داریم که من اغلب به بچه‌ها می‌گویم به خودمان اعتماد کنیم.
**شاید برای اولین بار به دور بعد صعود کنیم
کسی چه می‌داند، شاید این دوره ما برای اولین بار در تاریخ به مرحله بعدی صعود کنیم. در خصوص بازی با انگلیس، من ساوت‌گیت را می‌شناسم و با فلسفه‌ فوتبالی‌اش کاملا آگاهم.
**حرفهای ساوت گیت درباره ایران؟
کاملا بیهوده است که در خصوص عملکرد فردی و جمعی تیم ملی انگلیس و سه‌شیر صحبت کنیم ولی ایران هیچ‌وقت احساس این را ندارد که پیش از آغاز بازی بازنده خواهد بود. به آنها احترام می‌گذاریم ولی به هیچ وجه از آنها نمی‌ترسیم. آنها گفتند که ما را خوبی نمی‌شناسند؟ چند ماه دیگر می‌فهمند که ما که هستیم و چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم.
**می توانستیم در گروه آلمان و اسپانیا باشیم
من به تیم سوم زمانی که مشخص شد، فکر می‌کنم. به نظرم ما می‌توانستیم در گروه سخت‌تری مثل گروه آلمان و اسپانیا قرار گیریم. بازی گروه ما نه خیلی آسان است و نه خیلی سخت. به طور خلاصه ما می‌توانیم در این مسابقات به خوبی ظاهر شویم.
**من یک تیم بی روحیه را تحویل گرفتم
موقعی که من سرمربی ایران شدم در وضعیت سختی قرار داشتیم و تیم بی‌روحیه بود. در زمان انتصاب من، تنها چند بودند که معتقد بودند که من شایستگی این شغل را دارم. خیلی ها من را دست کم گرفتند و برایم احترام قائل نشدند اما الان خیلی خوشحالم چون در میدان پیروز شدم.
**میهمان نوازی ایرانی ها بی نظیر است
ایران کاملا نسبت به چیزی که در بیرون می‌گویند تفاوت دارد. همه در خصوص مسائل سیاسی ایران صحبت می‌کنند ولی مهمان‌نوازی آنها بی‌نظیر است. مربیان کروات دیگری هم در ایران بسیار محبوب هستند مثل پکلپوویچ، برانکو و بلازویچ. من در ایران با آدم‌های خوب زیادی آشنا شدم، با خیلی‌ها دوست شدم و اکنون بسیار خوشحالم.
**دلیلی برای ترک ایران ندارم
در حال حاضر هیچ دلیل قانع کننده ای برای ترک وجود ندارد. سپس، شما هرگز نمی دانید که آینده برای شما چه خواهد بود.

همچنین بخوانید  آذرباد: سعید صادقی انگیزه‌ام را بیشتر می‌کند

خبرهای مرتبط