افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور

رکنا:جمعی از کارگران، اعضای شورای مرکزی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همت دبیر کل جامعه اسلامی کارگران و استاد ابراهیم صنوبر پدر صلح ایران، رونمایی از طرح جاکاکارت و افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور صورت گرفت.

به گزارش رکنا، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جمع کارگران و برخی مسئولین کشور به مناسبت روز سیزده آبان و رونمایی از طرح جاکاکارت و افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور گفت: ابتدا جا دارد گرامی بدارم روز مبارزه با استکبار جهانی و خدا را شاکرم که امروز شما عزیزان را زیارت می‌کنم و حضور در جامعه کار و تولید همیشه برای بنده خوشایند بوده است و ارتباطی به مسئولیت اخیر ندارد.

افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور

وی سودآوری تولید و رعایت حقوق کارگران را دو اصل مهم در دولت سیزدهم دانست و گفت: سودآوری تولید و رعایت حقوق کارگران و تمام افرادی که در فرآیند تولید فعال هستند را به عنوان دو اصل در دولت سیزدهم پیگری می‌کنیم که در این زمینه ارتباط مجلس و دولت هم بسیار ارتباط تنگاتنگی است.

عبدالملکی تصریح کرد: در ایام رای اعتماد ما عرض کرده بودیم که هرجا که احساس کردیم نیاز به قانون گذاری یا تنظیم لایحه است از همان روزهای اول عزیزانمان را در مجلس درگیر این قضیه کنیم تا در جریان کار قرار بگیرند.

وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصلاح نظام صندوقهای تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور اشاره کرد و افزود: ما هفته گذشته نشستی را با رویکرد اصلاح نظام صندوقهای تامین اجتماعی و بازنشستگی برگزار کردیم و در این راستا از نمایندگان مجلس و کارشناسان دعوت بعمل اوردیم.

وی خاطرنشان کرد:  برای جمهوری اسلامی فرصتی طلایی است که در این همکاری مجلس و دولت اتفاقات اساسی را می‌توان  رقم زد که برای مردم انشالله ثمره اش باقی بماند.

 

 ابراهیم صنوبر, دبیر جامعه اسلامی کارگران استان تهران ضمن تبریک به مناسبت روز سیزده آبان خاطرنشان کرد: در ابتدا تقدیر و تشکر می‌کنم از جامعه زحمتکش کارگری و شخص دکتر کرمی، دبیر کل جامعه اسلامی کارگران و تشریف فرمایی وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در این روز بزرگ گرد هم آمدیم تا بتوانیم به یاری خداوند بخش مهمی از مشکلات کارگران را رفع کنیم.

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان تهران  ادامه داد:در مجموعه جامعه اسلامی کارگران کشور به دنبال بهبود وضعیت معیشتی کارگران هستیم و تقریبا سه دهه است دوستان ما در این مجموعه از کوچکترین خدمات که تهیه وسلیه معیشتی است تا تقویت بنیه و ایجاد اشتغال زایی و هم افزایی با سازمان‌های مختلف توانسته اند اقدامات موثری را صورت بدهند.

همچنین بخوانید  فرصت ۳ ماهه وزیر کار برای تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

صنوبر به مشکل بیمه کارگران و رفع ان اشاره کرد و گفت: بخش کارگری بخش بزرگی از جامعه کشوری را تشکیل می‌دهد و می بایست در رفع مشکلات این قشر تلاش کرد که یکی از مشکلات بیمه است که در حال رفع آن هستیم.

وی به طرح جاکا کارت اشاره کرد و اظهار داشت: طرح جاکا کارت یعنی همان جامعه اسلامی کارگران با هدف بهبود وضعیت معیشتی کارگران است که کلیه خدمات رفاهی، بیمه و سبد ارزاق معیشیتی که به صورت اقساط بلند مدت قرض الحسنه در سراسر کشور به این عزیزان تعلق خواهد گرفت.

وی طرح مسکن کارگران را طرحی بزرگ و جامع از سوی جامعه اسلامی کارگران دانست و با بیان این مطلب افزود: یکی از مشکلات جامعه کارگران، بخش مسکن آن‌ها است که سعی داریم با مقاربت با دولت کریمه و شخص ریاست محترم جمهور این قول را بدهیم که وضعیت مسکن کارگران تحت عنوان مسکن کارگری را راه اندازی کنیم و دراین زمینه اعلام آمادگی با وزرات تعاون و کار و مسئولین مربوطه داریم.

در بخش دیگری از این همایش ،دکتر کرمی، دبیر کل جامعه اسلامی کارگران ضمن تقدیر و تشکر از تولید کنندگان و کارگران و جمعی از مسئولین که در این نشست حضور به عمل رسانده بودند اظهار داشت: در ابتدای کلامم تاثی می‌گیرم به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حوزه تولید و اشتغال  و دعا می‌کنم که تمامی مشکلات رفع شود تا دیگر مردم گله ای از مسئولین نداشته باشند.

وی ادامه داد: ما انتظاری که از وزیر کار داریم این است که بانک رفاه کارگران به بخش خصوصی واگذار نشود و همچنین همراهی وزارت با مجموعه ما از دیگر درخواست جامعه اسلامی کارگران است.

دبیر کل جامعه اسلامی کارگران تاکید کرد: ما در مجموعه ای جمع شده که حمایت خودمان را از تولید داخلی و اشتغال بیان کنیم و راهکارهای مناسبی را برای این موضوع ایجاد کنیم.

 

خبرهای مرتبط