اگر جام جهانی هم بود، بازی ایران را لغو می کردند؟

اگر جام جهانی هم بود، بازی ایران را لغو می کردند؟

معاون وزیر ورزش از کانادا به‌عنوان میزبان دوره بعدی جام جهانی فوتبال به‌خاطر لغو یک‌طرفه بازی دوستانه با ایران انتقاد کرده است.

به گزارش “ورزش سه”، لغو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با کانادا از سوی کشور حریف، باعث انتقاد سیدمحمد پولادگر شده و او رفتار کانادایی‌ها را که قرار است در دوره بعدی جام جهانی یکی از میزبان‌ها باشد، زیر سوال برده است. 
معاون وزیر ورزش در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی درباره تصمیم کانادا در لغو بازی دوستانه برابر ایران عنوان کرد: تیم ملی فوتبال ایران در این دور از رقابت‌های انتخابی جام جهانی توانست با یک موفقیت چشم‌گیر، سریع‌ترین صعود را به جام‌جهانی داشته باشد. در راستای آماده‌سازی و انجام بازی‌های تدارکاتی، توافقی بین فدراسیون فوتبال ایران و کانادا صورت گرفت که دو تیم در تاریخ ١۵ خرداد در ورزشگاه ونکوور به مصاف هم بروند. از آنجا که در سال‌های اخیر مشکلات سیاسی بین دو کشور ایران و کانادا وجود داشت و رابطه سیاسی بین دو کشور برقرار نبود، ملاحظاتی مطرح شد. همچنین اخباری به ما رسید که ممکن است تحرکاتی علیه ایران در کانادا انجام شود ولی از آنجایی که ما روح ورزش را جدا از سیاست می‌دانیم محدودیتی برای این دیدار لحاظ نشد. 
وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات فدراسیون جهانی فوتبال و منشور کمیته بین‌المللی المپیک که ورزش و سیاست را از هم جدا می‌داند ما آماده این بازی تدارکاتی بودیم و فدراسیون فوتبال کانادا نیز اطمینان خاطر داده بود که تمام ملاحظات ما رعایت می‌شود. 
پولادگر با اشاره به صحبت‌های نخست‌وزیر کانادا خاطرنشان کرد: بعد از این اظهارنظر، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور طی مصاحبه‌ای اعلام کرد موافق صحبت‌های نخست‌وزیر کشورش نیست و خواستار این موضوع شد که سیاست و ورزش باید از هم جدا باشند. با مکاتبات صورت گرفته و ابراز اطمینان مقامات فدراسیون فوتبال کانادا، تیم ملی برای گرفتن ویزا راهی ترکیه شد ولی این بازی بصورت یکطرفه از سوی کانادا لغو شد و دلیل آن را نیز سیاسی اعلام کردند. جای تأسف است دولتی که در حرف مدعی جدایی ورزش از سیاست است به طور واضح قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند. فدراسیون فوتبال ایران پس از لغو این بازی در تلاش است که تیم ملی دیدار دوستانه‌ای برگزار کند. در این راستا فدراسیون درحال رایزنی است اما آن چیزی که در اذهان مردم باقی می‌ماند این است که دولت کانادا سیاست را وارد ورزش و قرارداد را ظالمانه لغو کرد. تیم ایران در این خصوص هم لطمه مالی و هم لطمه روحی خورد و آنها باید پاسخگو باشند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: پیگیر احقاق حق تیم ملی فوتبال هستیم و امیدواریم که بازیکنان تیم ملی بتوانند به دور از حاشیه آماده حضور در جام جهانی قطر شوند. قطعا همه مردم ایران منتظر درخشش ملی‌پوشان در جام جهانی هستند. کشوری چون کانادا که قرار است میزبان دور بعدی مسابقات جام جهانی باشد توانایی برگزاری یک بازی تدارکاتی را ندارد. با وجود این همه ادعا آنها توافقنامه را یکطرفه لغو می‌کنند و حرف‌هایشان بهانه‌ای بیش نیست.

همچنین بخوانید  والی: برای جبران هم‌قسم شده ایم

خبرهای مرتبط