ایران با کانادا، بلژیک و کرواسی هم‌ گروه شد (عکس)

ایران با کانادا، بلژیک و کرواسی هم‌ گروه شد (عکس)

سان اسپورت یک روز پس از برگزاری بازی‌های حساس و نفس‌گیری که تکلیف چندین تیم دیگر را در جام جهانی قطر مشخص کرد، برای گروه‌های احتمالی هشت گانه حاضر در قطر، شبیه‌‍سازی جالبی انجام داده است.

به گزارش “ورزش سه”، در آخرین روزهای مرحله مقدماتی و در حالی که نتیجه چند بازی مشخص نیست، تکلیف 27  تیم‌ صعود کننده و سیدبندی قرعه‌کشی مسابقات نهایی شده است. با این حال همچنان باید مسابقاتی در آسیا، منطقه اقیانوسیه و آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب برگزار شود تا تکلیف 32 تیم حاضر در آخرین دوره‌ای که مسابقات جام جهانی با 32 تیم برگزار می‌شود، مشخص شود.
نکته مهم اینکه در بازی‌های باقیمانده نتایج به هر گونه‌ای که رقم بخورد تأثیری در جایگاه تیم‌های گلدان‌ها ندارد و به همین دلیل هم سان‌اسپورت با در نظر گرفتن تمامی موارد مربوط به سیدبندی تیم‌های راه یافته به قطر و تیم‌هایی که احتمال حضورشان در جام جهانی 2022 برای پر کردن 5 جای خالی باقی مانده بیشتر است، به شبیه‌سازی برای قرعه‌کشی جام جهانی دست زده است.
تاکنون تکلیف 27 تیم حاضر در مسابقات جام جهانی مشخص شده و بامداد روز پنج‌شنبه هم تکلیف دو نماینده کونکاکاف مشخص خواهد شد تا تعداد تیم‌های راه یافته به قطر پیش از قرعه کشی روز دوازدهم فروردین ماه به 29 تیم برسد. تکلیف سه تیم دیگر نیز با برگزاری بازی پلی آف میان نماینده‌های آسیا و امریکای جنوبی، اقیانوسیه و امریکای شمالی و درنهایت مشخص شدن تکلیف زمان مسابقات در پات یک اروپا، مشخص خواهد شد.
بر همین اساس سان‌اسپورت قرعه‌کشی شبیه‌سازی شده‌ای به شرح زیر انجام داده است؛ قرعه‌ای که گروه مرگ در آن به گروه چهارم و جایی لقب داده شده که فرانسه قهرمان دوره قبل مسابقات در آن حضور دارد و سه تیم دیگر نیز کره‌جنوبی، مکزیک و احتمالا اسکاتلند هستند. البته که گروه هشتم مسابقات نیز می‌تواند بسیار سخت و نفس‌گیر دنبال شود. درنهایت باید به گروه ایران اشاره کرد که اگرچه با حضور بلژیک می‌تواند یک دیدار سخت در پیش داشته باشد، اما مصاف با کرواسی و کانادا مسابقاتی هستند که از پیش نمی‌توان درباره نتیجه آنها صحبت کرد.

همچنین بخوانید  استقبال خطرناک تراکتوری ها از اخباری(عکس)

خبرهای مرتبط