image

این بزرگترین قرارداد تاریخ تاجیکستان است (عکس)

در تاجیکستان بسیاری منتظر این لحظه بودند؛ اینکه دو بازیکن لژیونرشان با پرسپولیس قرارداد ببندند و پیراهن یکی از پرطرفدارترین تیمهای آسیا را بپوشند.

به گزارش “ورزش سه”، بازی با پرسپولیس اگرچه منجر به حذف استقلال تاجیکستان شد اما بزرگترین انتقال تاریخ فوتبال تاجیکستان را رقم زد؛ برای کشوری که به تازگی پای به سطح اول فوتبال آسیا گذاشته، انتقال دو بازیکن جوان به لیگ برتر ایران و تیم قهرمان آن، مهمترین اتفاق ممکن است که برای وحدت هانانوف و منوچهر صفروف رخ داد و آنها مورد توجه یحیی گل‌محمدی قرار گرفتند.

 

وحدت که با استایل خاص خود از همان لحظه بازی با پرسپولیس با عنوان «رحمان رحیم» در فضای مجازی معرفی شد، در بازی رودررو عملکرد خوبی داشت و به عنوان مدافعی خشن، راه مهاجمان پرسپولیس را سد کرد و البته یک شوتی خطرناک هم به دروازه حامد لک زد که در صورت غفلت این دروازه‌بان، می‌توانست کار را در دوشنبه تمام کند.

 

این بزرگترین قرارداد تاریخ تاجیکستان است (عکس)

 

منوچهر هم که چهره خاصی دارد و با مدل موی ساده، ته ریش و لبخندی همیشه، تصویر ذهنی جالبی را در بین طرفداران ایرانی ایجاد کرده، به عنوان وینگ بک راست بازی کرد و با نفوذهای خود حسابی سعید آقایی را آزار داد.

همچنین بخوانید  خطیبی و رد پیشنهادات بعد از جدایی

 

این بزرگترین قرارداد تاریخ تاجیکستان است (عکس)

 

اما با تمام این تعریف‌ها و تمجیدها، صفروف و هانانوف به هیچ وجه در سطح لیگ برتر ایران نیستند و پرسپولیسی‌ها نباید انتظار چندانی از آنها داشته باشند. پرسپولیس می‌تواند دو بازیکن تاجیکش را پرورش دهد تا شاید فصل آینده در قامت یک بازیکن کارآمد ظاهر بشوند.

 

این در حالی است که هواداران خوش ذوق تاجیکی که به خاطر نزدیکی‌های فرهنگی، ارتباط مطلوبی را در فضای مجازی با طرفداران ایرانی برقرار کرده‌اند، در این مدت بی تاب حضور تاجیکها بودند و حتی اخیر نگران بودند که وحدت هانانوف و منوچهر صفروف پس از معطلی فراوان به ایران دیپورت شوند.

 

ولی این اتفاق رخ نداد و صفروف و هانانوف بالاخره در دفتر کار مجید صدری مدیرعامل باشگاه پرسپولیس حضور یافتند و با استامپ قرمز، تصویری را خلق کردند که می‌تواند آغاز یک راه جدید برای نقل و انتقال در بازاری نامکشوف باشد.

خبرهای مرتبط