این کانادایی حتی از امباپه هم بهتر است!

جاناتان دیوید، ستاره لیل، یکی از مدعیان اصلی دریافت کفش طلای این فصل لیگ فرانسه در رقابت با کیلیان امباپه است.

به گزارش “ورزش سه”، قرارداد امباپه با پی اس جی در پایان فصل جاری به اتمام می‌رسد و این احتمالا آخرین فصل حضور او در پارک دو پرنس است. 
هم تیمی‌های این بازیکن دوشنبه این هفته در جشن تولد این بازیکن شعار «کیلیان بمان!» سر دادند و از امباپه که از ابتدای ژانویه می‌تواند پیش قراردادی را به صورت رسمی با هر باشگاهی به امضا برساند خواستند که به حضورش در پی اس جی ادامه دهد. 
به نظر می‌رسد که رئال مادرید بهترین شرایط را برای جذب این بازیکن در اختیار دارد و گزینه اصلی در اختیار گرفتن بازیکنی است که تابستان گذشته 200 میلیون یورو برای خریدش پیشنهاد داده بود اما پی اس جی این پیشنهاد را رد کرد. 
حالا امباپه در حالی در فصل جدید لیگ فرانسه به میدان می‌رود که چالش رسیدن به رکوردی تاریخی را در پیش دارد: کسب عنوان آقای گلی این رقابت‌ها برای چهارمین فصل متوالی. 
این مهاجم در سه فصل اخیر موفق شده این عنوان را از آن خود کند و در فصل 19-2018 بهترین رکوردش را به ثبت رساند که 33 گل زده بود. 
کیلیان امباپه از همان فصل موفق شد سلطه کاملی بر این رقابت‌ها داشته باشد و این سلطه تا جایی بوده که حتی با این که در حال حاضر در صدر فهرست بهترین گلزنان قرار ندارد نیز تمامی احتمالات برای کسب این عنوان به سود او است. 

 

این کانادایی حتی از امباپه هم بهتر است!

جاناتان دیوید 21 ساله در تابستان 2020 با قراردادی به ارزش 30 میلیون یورو از خنت به لیل پیوست تا لقب گرانقیمت‌ترین بازیکن کانادایی تاریخ را از آن خود کند.

همچنین بخوانید  حسینی:خیلی خوب است که پیکان در لیگ است

امباپه تا به حال 9 گل به ثمر رسانده و جاناتان دیوید از لیل با 11 گل زده در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ فرانسه قرار دارد. 
شانس این ملی‌پوش فرانسوی برای کسب عنوان آقای گلی از سوی بت فر 2.10 عنوان شده اما شانس مهاجم کانادایی برای قرار گرفتن در  صدر فهرست بهترین گلزنان لیگ فرانسه 3.25 است. 
باید به این نکته نیز اشاره شود که دیوید در حال سپری کردن بهترین فصل در عمر کوتاه ورزشی خود است. این بازیکن 21 ساله تا به حال به اندازه تمامی گل‌هایش در فصل گذشته برای لیل گلزنی کرده است. 

 

این کانادایی حتی از امباپه هم بهتر است!

نکته جالب اینجاست که از نظر این سایت سومین گزینه برای دریافت این عنوان لیونل مسی است که تا به حال تنها یک گل در لیگ برای پی اس جی به ثمر رسانده است. 
این بازیکن آرژانتینی که پیش از این بارها و بارها عنوان بهترین گلزن را در لیگ اسپانیا به خود اختصاص داده باید دیر یا زود بار دیگر به ریتم معمولش برگردد. با این حال فعلا 10 گل با صدر جدول گلزنان در لیگ فرانسه فاصله دارد. 
از سوی دیگر وسام بن یدر که در فصل 20-2019 به طور مشترک با امباپه عنوان بهترین گلزن را به دست آورد، در حال حاضر به اندازه این بازیکن گلزنی کرده است. 
به نظر می‌رسد که این بازیکن ویژگی‌های یک مهاجم درخشان را دارد و می‌تواند گزینه‌ای قابل توجه برای تیم‌هایی باشد که به دنبال جذب بازیکنی کم حاشیه و گلزن هستند.

خبرهای مرتبط