برای امنیت در خریدهای آنلاین این فیلم را حتما مشاهده کنید

این روزها متقاضیان خرید اینترنتی زیاد هستند اما راه کارهایی وجود دارد که با انجام آن می توانید یک خرید امن در بستر وب را تجربه کنید.

به گزارش رکنا، با شیوع ویروس کرونا و مشغولیت های زیادی که هرکدام از ما داریم گاهی  برای خریدهای شخصی از خرید اینترنتی یا خرید آنلاین استفاده می کنیم.اما از آنجایی افراد سودجو و کلاهبردار همیشه در کمین هستند تا از یک لحظه غفلت ما استفاده کرده و به نقشه شوم خود جامه عمل بپوشانند.

پلیس فتا ،بارها توصیه های امنیتی خود را به شهروندان ارائه داده است. راه کارهایی که اگر آنها را انجام بدهید بی شک یک خرید امن اینترنتی را تجربه خواهید کرد.

در ادامه به سراغ 5 راه کار برای یک خرید امن آنلاین خواهیم رفت.

1.    دقت به آدرس صفحه پرداخت و وارد کردن سایت مورد نظر بصورت دستی

2.    توجه کنید  آدرس درگاه مورد نظر باید حاوی پروتکل HTTPS باشد و در صورتی که تنها از HTTP  استفاده مینمود به آن مشکوک شوید.

3.    از کیبورد مجازی خود سایت یا رایانه برای درج اعداد  شامل(شماره کارت، رمز اینتزنتی،رمز دوم کارت یا cvv2 ، تاریخ انقضاء )استفاده نمایید.

همچنین بخوانید  کشف سرهای بریده شده با لبانی دوخته + عکس

4.    دقت کنید کد امنیتی ای که قرار است وارد کنید عکس نباشد که برای درک این موضوع کلید رفرش را یک مرتبه فشار دهید تا تغییرات حروف برای شما مشهود گردد که اگر تغییر نکرد سایت مورد نظر جعلی می باشد.

5.    از سایت Enamad.ir اعتبار فروشگاه اینترنتی را استعلام بگیرید.

شناسایی صفحات فیشینگ:

توجه به آدرس سایت مدنظر (درگاه پرداخت)جهت انجام تراکنشات مالی آنلاین

نمونه ای از آدرس های جعلی:

www.bannk.com

www.baanck.com

آدرس اصلی سایت باید از پروتکل های امنیتی استفاده نماید . مانند :

https:‎//www.bank.com

به تغییرات نامحسوس در صفحاتی که مراجعه میکنید دقت کنید یعنی شخص فیشر ممکن است سایتی شبیه به سایت اصلی طراحی و دراختیار کاربر قرار دهد.

این سایت های فیشینگ ممکن است با عناوین شارژ ارزان قیمت ، تخفیف های باورنکردنی و…در دسترس عموم قرار گیرند.

 

 

 

خبرهای مرتبط