بزرگترین مشکل ژاوی در بارسا: نبود مهاجم!

ژاوی هرناندز، سرمربی بارسلونا، در تلاش است تا این تیم را به مسیر درست هدایت کند. 

به گزارش “ورزش سه”، در میان تمام مشکلات که بارسلونا در هفته‌های اخیر با آن روبرو بوده، یک مشکل است که ژاوی به هیچ وجه نمی‌تواند با آن کنار بیاید و آن هم مشکل این تیم در خط حمله است. 

عملکرد بارسا در روزهای اخیر بهبود پیدا کرده و سطح بازی این تیم در بسیاری از ابعاد رشد قابل توجهی داشته اما آنها هنوز با کمبود گل‌زده مواجه هستند. 

و همین ضعف در خط حمله باعث شده که بارسا نتواند در بازی برابر سویا به پیروزی برسد. 

غیبت ممفیس دیپای، بهترین گلزن تیم، باعث شده که این نقص در خط حمله بیش از پیش به نظر برسد و این در حالی است که این مهاجم هلندی نیز عملکرد متقاعدکننده‌ای در ترکیب این تیم نداشته اما درهر حال توانسته آماری بهتر از سایرین را در خط حمله به ثبت برساند. 

ژاوی می‌داند که این تیم با کمبود شوت به سمت چارچوب حریف مواجه است و به نظر می‌رسید که پیام مربی بارسا در سویل واضح بود: بدون پاسکاری اضافه توپ را به مناطقی برسانید که گزینه‌ای جز شوت زدن وجود نداشته باشد. 

بارسا در دیدار شب گذشته در سانچز پیسخوان بیشترین تعداد شوت را در طول این فصل به ثبت رساند و توانست 23 شوت به سمت دروازه حریف بزند که شامل شوت زیبایی بود که عثمان دمبله زد و می‌توانست سه امتیاز را برای این تیم به ارمغان بیاورد. 

همچنین بخوانید  بازداشت عجیب احسان پهلوان قبل از دربی

 

بزرگترین مشکل ژاوی در بارسا: نبود مهاجم!

با توجه به خداحافظی سرخیو آگوئرو از دنیای فوتبال، دوری آنسو فاتی و مارتین برایثویت از میادین و مصدومیت ممفیس دیپای، لوک دی یونگ تنها گزینه بارسا برای خط حمله به حساب می‌آید اماعملکرد این بازیکن هلندی چندان درخشان نبوده و با انتظاری که بارسا از یک بازیکن شماره 9 دارد فاصله زیادی داشته است. 

در واقع همین موضوع باعث شده که ژاوی بار دیگر به کمک گرفتن از بازیکنان جوان این باشگاه روی بیاورد و این بار فران ژوتگلا را وارد فهرست و ترکیب تیم اول کند. 

این مهاجم کاتالان در دو بازی اخیر در ترکیب ثابت قرار گرفته و موفق شده در یکی از آنها گلزنی کند که گل اول تیمش در بازی برابر الچه بود. راه حلی اورژانسی که همچنان موقت به نظر می‌رسد. 

در حال حاضر چهار تیم شامل رئال مادرید، سویا، رئال بتیس و والنسیا تعداد گل‌های بیشتری از بارسلونا به ثمر رسانده‌اند و اتلتیکو مادرید تنها یک گل کمتر از این تیم وارد دروازه حریفان کرده است. 

انتظار می‌رود که پنجره نقل و انتقالات زمستانی به این مشکل بارسا پایان دهد. نام‌هایی چون فران تورس و ادینسون کاوانی در هفته‌های اخیر مطرح شده که می‌تواند کمک بسیاری برای بارسا باشد. 

اولویت بارسا در ماه ژانویه کاملا مشخص است و ژاوی درخواستش را از مدیران این باشگاه مطرح کرده است. جایگاه شماره 9 در این تیم رو به زوال است…

منبع: مارکا

خبرهای مرتبط