بیوگرافی افشین پیروانی

بیوگرافی افشین پیروانی

رکنا ورزشی: در گزارش زیر بیوگرافی «افشین پیروانی» را می‌خوانید.

به گزارش رکنا، «افشین پیروانی» متولد ۱۷ بهمن ۱۳۴۸ در شیراز بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، پرسپولیس و مربی فعلی فوتبال است. وی رکورددار بیشترین کاپیتانی در تیم فوتبال پرسپولیس است.

وی 2 برادر به نام امیرحسین پیروانی و غلامحسین پیروانی دارد. افشین پیروانی در زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی در تیم ملی، یکی از دستیاران او بود. همچنین پیروانی دارای مدرک مربیگری حرفه‌ای فیفا (پرولایسنس) است. افشین پیروانی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ به سمت مدیر اجرایی تیم ملی منصوب شد. وی از ۲۵ مهرماه ۱۳۹۸ به سمت سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس منصوب شده و قرارداد وی تا سال ۱۴۰۲ و فصل ۲۲ ام لیگ برتر تمدید شد.

وی فارغ التحصیل دکترای رشته مدیریت کلان سازمانی از دانشگاه آمریکا می‌باشد، او بایکن و مربی سابق فوتبال است که حالا مدیر ورزشی می‌باشد. او در یک خانواده پرچمیعت بدنیا آمد که 8 پسر و 3 خواهر بودند. فرزند آخر خانواده است و برادر بزرگش بنام عزیز پیروانی فوت کرده وغلامحسین دیگر برادر افشین معروف به شاغلام از مربیان مشهور فوتبال است.

*شروع فوتبال

افشین فوتبال را از 11 سالگی شروع کرد و خیلی زود در سال 1364 وقتی 16 ساله بود زیر نظر برادرش شاغلام وارد تیم جوانان باشگاه برق شیراز شد و بعد از یکسال به بزرگسالان این تیم پیوست.

alipeyravani-photokade-4

*از شیراز تا پرسپولیس

در سال 1368 به تیم بانک تجارت تهران رفت تا پیشرفت کند، سه سال در این تیم بود تا اینکه در سال 71 همزمان به تیم ملی رفت و به پرسپولیس دعوت شد.

همچنین بخوانید  ناگفته های عجیب و غریب از محمد علی فردین ! / گریه مشایخی برای سلطان قلبها !

Afshin-Peyrovani-9

*بازنشستگی و شروع مربیگری

9 سال در پرسپولیس تهران بازی و با کاپیتانی از این تیم جدا شد، پیروانی در سال 82 از پرسپولیس به پیکان رفت و بعد از بک فصل بازی خود را از فوتبال بازنشسته کرد. 2 سال بعد از سال 84 بعنوان مربی کمکی وارد تیم ملی شد، سپس دو سال در پرسپولیس، یکسال استیل آذین، یکسال سنگ آهن باق بعنوان مربی و سرمربی فعالیت داشت.

sport-28049166-0-lOH

*ازدواج

افشین پیروانی در سال 1370 وقتی 22 ساله بود ازدواج کرد، که ثمره این ازدواج یک دختر بنام غزال و یک پسر بنام وستا می‌باشد.

nody-عکس-مادر-افشین-پیروانی-1636117032

*اقامت آمریکا

افشین پیروانی جزء اولین فوتبالیست‌ها می‌باشد که توانست گرین کارت (اقامت دائمی) آمریکا را بگیرد، همسرش فارغ التحصیل آمریکاست و در حال حاضر آنجا به همراه فرزندان زندگی می‌کند.

5317166_958

*شغل دوم

گفته می‌شود او در بازار تهران و مالی آباد شیراز مغازه ورزشی دارد و اینکه بیشتر درآمد‌های خود از فوتبال را صرف کارهای ساخت و ساز می‌کند. او همچنین سهام دار برند ورزشی جورابان می‌باشد.

*محرومیت 5 ساله

افشین پیروانی درست زمانی که در یک قدمی مدیر عاملی پرسپولیس بود از طرف کمیته اخلاق به علت تخلفات مالی در زمان حضور خود بعنوان مدیر تیم ملی با محرومیت 5 ساله مواجه شد. این پرونده باعث شد او از سرپرستی باشگاه پرسپولیس کنار گذاشته شود و حالا چندین ماه است که در کمیته استیاف منتظر رای نهایی می‌باشد.

1399051723145725020910374

Amir-Hossein-Peiravani1

افشین+پیروانی

خبرهای مرتبط