بیوگرافی سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم

بیوگرافی سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم

در این مطلب به بررسی بیوگرافی سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم پرداخته ایم.

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم است. سمیه رفیعی در مجلس یازدهم به عنوان نماینده مردم تهران انتخاب شد. سمیه رفیعی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه ریزی محیط زیست است. سمیه رفیعی از جمله فعالان باسابقه محیط زیست کشور محسوب می شود. سمیه رفیعی از نظر سیاسی، یک سیاستمدار اصولگرا به حساب می آید.

سمیه رفیعی متولد 1361 در تهران، فعال و سیاستمدار حوزه محیط زیست و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از استان تهران در مجلس شورای اسلامی است. او عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم است. رفیعی همچنین در فراکسیون زنان مجلس نیز عضویت دارد. او دارای دو فرزند و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه ریزی محیط زیست است.

رفیعی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و توانست با کسب نزدیک 750 هزار رای، به عنوان نفر بیست و دوم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر وارد مجلس شود. او پس از ورود به مجلس به عضویت کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درآمد و همچنین عهده دار سمت ریاست فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم شد.

رفیعی از جمله حامیان اصلی ممنوعیت صید ترال در آب های ایران است و از ابتدای ریاست فراکسیون محیط زیست مجلس، پیگیر تصویب مصوباتی در این زمینه بوده است. با پیگیری های او نیز در مهرماه 1399 توافقنامه ای در کارگروه ساماندهی صید ترال در فراکسیون محیط زیست مجلس با حضور معاونان وزارت جهاد کشاورزی و رئیس کارگروه صید و شکار امضا شد و به واسطه آن، برای اولین بار صید ترال در آب های جنوب و شمال کشور به مدت دو سال به جهت آیش دریا متوقف شد.

همچنین بخوانید  آبان ماه، حسام محمودی با رمانتسیم عماد وطوبی روی پرده نقره ای سینما

از جمله طرح ها و لوایح مورد حمایت رفیعی در مجلس یازدهم می توان به استفساریه تبصره 1 ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح الحاق یک تبصره به ماده 4 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، طرح ادغام سازمان های امور اراضی و جنگل ها و منابع طبیعی با محیط زیست، لایحه اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات کشور، طرح اصلاح موادی از قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک، لایحه اصلاح قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها اشاره کرد.

خبرهای مرتبط