تابستان غیرقابل تحمل بدون جام جهانی!

تابستان غیرقابل تحمل بدون جام جهانی!

بسیاری از ما که عاشق این بازی هستیم، زندگی خود را در انتظار تابستان‌های باشکوه جام جهانی مي گذرانيم.

به گزارش “ورزش سه”، در تمامی عمر یکایک ما، پیر و جوان، هر چهار سال یکبار، تابستان حال و هوای دیگری داشت. صبح خیلی زود، میانه روز و اواخر شب، تفاوتی هم نداشت. شام و خوراک نداشتیم. تحصیل و کار، و تمامی قرار و مدارها تماما بر مبنای برنامه و ساعت بازی ها تنظیم می شد. به قول برادر بزرگم، تابستان هایی که مبدا اصلی خاطرات ما شد، مبنای آغاز و پایان وقایع. خاطرات مهم و فراموش نشدنی در این بین در زندگی هریک از ما نقش خورد و برای همیشه ماندنی شد. 
حالا دیگر مثل هر چیز دیگری، گوهر رنگارنگ تابستان ما به سرقت رفته است. در روز روشن و برابر تصاویر زنده تلویزیونی، سال ها پیش از این، تابستان گرم و دلچسب که هر چهار سال یکبار بی صبرانه در انتظارش بودیم، برابر چشمان ناباورمان ناگهان از دست رفت. هدیه ما تابستان داغ و طولانی بدون جام جهانی ماند. مرگ سنت. 
عضلات قدرتمند قطری 
این روزها انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی ٢٠٢٢، روز به روز با رسیدن تابستان خالی و نزدیک شدن زمستان که ۵ ماهی بیشتر به آن نمانده، دردناک تر از همیشه به‌نظر می رسد. آش خاله ای  است، دست پخت “بلاتر”و همکاران که برای ما دست و پا کردند، و ما برخلاف میلمان، “باید” هرچه هست و نیست یکجا و یک نفس سر بکشیم. در میان این صداهای بی صدا و فریادهای خاموش، تغییر و جابجایی فصل بازی های جام جهانی، پرعظمت‌ترین تورنمنت ورزشی جهان، کاملا بخشی از مسمومیت سیستمی است که ما و همه فوتبال دوستان سراسر دنیا مجبور به پذیرش آن هستیم. 
در پشت پرده ها، خیمه شب بازی از پیش تعیین شده بود؛ در ٢ دسامبر ٢٠١٠ رسما اعلام شد، قطر میزبان جام جهانی فوتبال ٢٠٢٢ خواهد بود.
رئیس سابق فیفا، سپ بلاتر، از ایده مبنی بر برگزاری جام جهانی در جهان عرب در آوریل ٢٠١٠ حمایت کرد: “دنیای عرب مستحق جام جهانی است. هر یک از ٢٢ کشور عربی هرگز فرصتی برای سازماندهی این مسابقات نداشته اند.” 
به خوبی واقف بودیم چه عاملی دلیل موفقیت قطر در میان تمامی کشورهای عربی بود. همه چیز طی این سال ها به خوبی ثبت شده است. 

همچنین بخوانید  سهمیه بازیکنان خارجی به هشت می‌رسد؟

*تحقیقات فوربس Forbes که در اوایل سال ٢٠١٣ منتشر شد، نشان می داد تولید ناخالص داخلی سرانه این کشور خلیج فارس از هر جای دیگری در کره زمین بالاتر است. غرق در دلارهای نفتی، خط افق دوحه شبیه به محصولات ساینس فیکشن هالیوود شد. بث گرینفیلد در همان زمان در  فوربس نوشت: «اگر ثروت قدرت است، قطری‌ها ماهیچه‌ و عضلات قدرتمند و  پر زوری دارند.»

خبرهای مرتبط