تاکید اینفانتینو بر حمایت از برگزاری دو سالانه جام جهانی

جانی اینفانتینو، رییس فیفا، معتقد است که افراد زیادی از طرح این سازمان برای برگزاری دو سال یک بار جام جهانی حمایت می‌کنند.

به گزارش “ورزش سه”، اینفانتینو مدعی شده که جوانان دوست دارند فوتبال‌های بیشتری را در طول سال تماشا کنند و تحقیقات نشان داده که برگزاری دو سال یک بار جام جهانی مشکلی برای این ورزش محبوب ایجاد نخواهد کرد.

مذاکرات و بحث درباره برگزاری دو سال یک بار جام جهانی از ماه‌ها پیش ادامه دارد و بسیاری از کارشناسان، مربیان و فوتبال‌دوستان مخالفت جدی خود با این طرح را اعلام کرده‌اند.

اینفانتینو در این باره گفت:« افرادی با این طرح مخالف هستند و تعدادشان هم زیاد است اما باید صداهایی که در این طرح به گوش می‌رسد را نیز مدنظر قرار داد. افراد بسیاری با این طرح موافق هستند. به همین دلیل باید واقعا سعی کنیم که تمامی این نقطه نظرها را با یکدیگر ترکیب کنیم.»

 

تاکید اینفانتینو بر حمایت از برگزاری دو سالانه جام جهانی

 

او ادامه داد:« ما نمی‌توانیم به بقیه دنیا بگوییم فوتبال جهانی است، پولتان را به ما بدهید و ما را در تلویزیون تماشا کنید. ما از متخصصان بیشتری کمک گرفته‌ایم. آنها نظرسنجی از هواداران انجام دادند و بیش از 100 هزار نفر در 140 کشور در این نظرسنجی شرکت کرده و مشخص شده که نسل جوان خواهان تماشای فوتبال بیشتری است.»

همچنین بخوانید  میکل آرتتا یکی از بهترین مربیان دنیاست

اینفانتینو ادامه داد:«” کار ما این است که به همه توجه کنیم. کار به عنوان رییس فیفا این است که سعی کنم با همه همکاری داشته باشم و به این فکر کنم که چه چیزی خوب است و چطور می‌توانم این شکاف را از بین ببرم. تحقیقات به خوبی نشان داده که هیچ مشکلی برای جام جهانی به وجود نمی‌آید و مزایای نیز برای فوتبال خواهد داشت. این کار به ما اجازه می‌دهد که سرمایه‌گذاری بیشتری روی پیشرفت فوتبال در سراسر دنیا داشته باشیم که برای همه مهم است.»

خبرهای مرتبط