جشنواره اسرائیلی هنوز برای فیلم نیکی کریمی بلیت می‌فروشد

جشنواره اسرائیلی هنوز برای فیلم نیکی کریمی بلیت می‌فروشد

جشنواره اورشلیم هنوز بلیت‌فروشی و حضور فیلم «تا فردا» را متوقف نکرده است.»

به گزارش رکنا، روز جمعه ۱۷ تیر در خبرگزاری‌های داخلی خبر حضور فیلم «تا فردا» ساخته «علی عسگری» و به تهیه کنندگی نیکی کریمی در جشنواره فیلم اورشلیم منتشر شد؛ بلافاصله با اعلام این خبر تهیه کننده و کارگردان فیلم از انصراف فیلم‌شان از جشنواره خبر دادند.

عسگری کارگردان فیلم در این‌باره اعلام کرد که هیچکدام از عوامل فیلمش از این حضور اطلاعی نداشته‌اند و نیکی کریمی یک روز پیش از آن نیز یعنی روز ۱۶ تیر به محض اطلاع از خبر، ایمیلی به پخش‌کننده خارجی فیلم زده و درخواست کرده‌است که فیلم را از این جشنواره خارج کنند.

همچنین بخوانید  تجلیل از قدیمی ترین روزنامه نگار ایران / محمود مختاریان در آیین نکوداشت فوتبال سازان ایران تقدیر شد + فیلم

با وجود این انصراف، همچنان در سایت جشنواره فیلم اورشلیم در هر سه سانس نمایش فیلم «تا فردا» در روزهای ۲۳، ۲۶ و ۲۹ جولای (یک، ۴ و ۷ مرداد) بلیت‌فروشی در حال انجام است.

مشخص نیست که جشنواره در بیرون آوردن فیلم تعلل می‌کند یا پخش‌کننده هنوز در این‌باره اقدامی انجام نداده است.

البته باید اشاره کنیم در قراردادهای بین فیلمسازهای ایرانی و پخش کننده‌های خارجی، بندی وجود دارد که پخش کننده‌های خارجی را ملزم می‌کند تا فیلم های فیلمسازان داخل ایران را به جشنواره هایی که مورد تایید آن‌ها نیست مثل جشنواره‌های اسراییلی، ارسال نکند.

خبرهای مرتبط