ذوق فوتبالی نسل جدید را کور نکنید!

ذوق فوتبالی نسل جدید را کور نکنید!

احتمالا شما هم از برچسب‌های رایج فوتبال ایرانی در سالیان اخیر خسته شده‌اید.

به گزارش ورزش سه، احتمالا شما هم بارها و بارها از بازیکنان، مربیان و مدیران سرخابی‌ها شنیده‌اید که با فلان سوت داور یا بهمان تصمیم فدراسیون یا وزارت ورزش حق ۴۰ یا ۵۰ میلیون ( خجالت نکشید اصلا تمام ۸۵ میلیون جمعیت این کشور طرفدار تیم‌های شما هستند! ) هوادار ما ضایع شد. یک نگاه به خانواده خود بیندازید، از دوستان و آشنایان‌تان بپرسید. آیا نصف شور و حرارتی که برای دربی‌های دهه هفتاد و هشتاد داشتید را در دو سه سال گذشته تجربه کرده‌اید؟ چرا راه دور برویم تا همین چهار پنج سال گذشته هم فوتبال ایرانی هیجان وصف‌نشدنی‌ای داشت. این چه سری است که سالی ۵ تا ۱۰ میلیون به طرفداران تیم‌های فوتبال در ایران اضافه می‌شد اما سال به سال از جمعیت حاضر در استادیوم آب می‌رفت؟

آیا ذائقه ایرانی تغییر کرده و از فوتبال رویگردان شده؟ نوجوانان ۱۴-۱۵ ساله را نگاه کنید که چگونه اسکواد ناپولی و دورتموند و پورتو را از حفظ برایتان نام می‌برند تا مطمئن شوید علاقه به فوتبال در این مردم کم‌رنگ نشده است، فقط دیگر حال آنها با این فوتبال غرق در حاشیه و جنگ اعصاب داخلی خوب نمی‌شود.
نوجوانی که تا می‌آید یک مسابقه استقلال را ببیند، پدر یا برادر بزرگ‌ترش می‌گوید وزیر به دنبال تضعیف استقلال بود و تیام و جبارف و ابراهیمی و مجید حسینی را از تیم ما بیرون کرد تا ما قهرمان آسیا نشویم! بعد می‌رود یک سرچ ساده در ویکی‌پدیا می‌کند و می بیند پرسپولیس هم در همان مقطع، مسلمان و امیری و محرمی و احمدزاده و طارمی و رضاییان را از دست داده، دیگر چرا باید انگیزه‌ای برای تماشای این فوتبال داشته باشد؟

همچنین بخوانید  حذف کارت‌های زرد، نجات‌بخش 107 بازیکن در پلی‌آف

خبرهای مرتبط