image

زنگ خطر در آلمان؛ کاهش درآمد حق پخش در راه است؟

به نظر می رسد هواداران فوتبال در آلمان تمایل کمتری به تماشای مسابقات فوتبال از طریق تلویزیون دارند.

به گزارش “ورزش سه”، کسب درآمد از طریق حق پخش یکی از مهم ترین راه های درآمدزایی در دنیای فوتبال است و طبیعتا هر چقدر بازی های یک تیم بیشتر دیده شود، آن باشگاه درآمد بیشتری از شبکه های تلویزیونی کسب خواهد کرد. اما آمار نشان می دهد طرفداران فوتبال در آلمان نسبت به سال قبل تمایل کمتری به تماشای بازی های بوندسلیگا دارند و ادامه این روند در درازمدت زنگ خطر بزرگی برای باشگاه های این کشور خواهد بود.

 

مهمترین برنامه های تلویزیونی فوتبالی بوندسلیگا به وضوح بینندگان خود را از دست داده و با استقبال کمتری نسبت به فصول قبل مواجه شده است. برنامه “Sportschau” که روز شنبه پخش شده و آخرین اخبار در مورد بوندسلیگا را پوشش می دهد، به طور متوسط ​​4.03 میلیون نفر را در نیم فصل اول داشته است.

همچنین بخوانید  زلاتان و حرکت زشتی که کار دست او و سوئد داد

 

زنگ خطر در آلمان؛ کاهش درآمد حق پخش در راه است؟

 

اما این برنامه در کانال ARD رقم 4.789 میلیون بیننده را در فصل قبل ثبت کرده بود که این بیانگر افت نسبی علاقمندان به تماشای این برنامه است. همچنین شبکه ZDF برای برنامه “Current Sport Studio” در نیم فصل اول به طور متوسط ​​1.79 میلیون بیننده تلویزیونی داشته که در مدت مشابه سال قبل، این رقم دو میلیون بوده است.

 

همچنبن شبکه اشتراکی Sky نیز در نیم فصل اول بینندگان کمتری داشته است. بر اساس اعلام این کمپانی به طور میانگین 660/1 میلیون نفر برنامه ساعت 15:30 روز شنبه این شبکه را تماشا کردند و آنها نیز با کاهش 14 درصدی روبرو شده اند.

خبرهای مرتبط