سلتیک در آستانع تاج‌گذاری مجدد در اسکاتلند

سلتیک در آستانع تاج‌گذاری مجدد در اسکاتلند

سلتیک گلاسکو پس از پیروزی 4-1 مقابل هارتز، تقریباً مطمئن است که برای پنجاه و دومین بار در تاریخ خود قهرمان اسکاتلند خواهد شد.

به گزارش «ورزش سه» سلتیک گلاسکو پس از شکست دادن هارتز میدلوتیان با نتیجه 4-1 در بازی امروز، مطمئناً پنجاه و دومین عنوان قهرمانی خود در لیگ اسکاتلند را به دست می آورد.
آنها با 9 امتیاز برتری نسبت به رنجرز درحالیکه تنها 3 بازی باقی‌مانده و تفاضل گل بسیار بالاتری نسبت به حریف داردند (64+ در مقابل 22+) می‌توانند با خیال راحت جشن قهرمانی بگیرند.
اگر رنجرز در برابر داندی یونایتد در بازی فردا پیروز نشود، آنها می توانند همین یکشنبه صاحب عنوان قهرمانی باشند.
قهرمان اسکاتلند برای اولین بار از سال 2017 به مرحله گروهی لیگ قهرمانان بعدی راه پیدا می کند و تیم دوم در مرحله پلی آف بازی می کند. البته رنجرز که جایگاه دومی‌اش را قطعی کرده، در صورت پیروزی در فینال لیگ اروپا مقابل فرانکفورت در 18 می از پلی آف فرار خواهد کرد.
مربی استرالیایی که سلتیک را در صدر فوتبال اسکاتلند قرار داد، گفت: من به بازیکنانم بسیار افتخار می کنم، زمانی که فصل گذشته با 25 امتیاز کمتر از رنجرز به پایان رسید، برای قهرمانی این فصل متحد شدیم. من از این پیروزی لذت بردم زیرا می خواهم هواداران ما خوشحال باشند. کار تمام نشده است، اما ما در موقعیت بسیار خوبی قرار داریم.

همچنین بخوانید  روند موفقیت‌آمیز آ. ا. ک با ۲ ملی‌پوش ایرانی

خبرهای مرتبط