شگفتی‌ساز جام حذفی به دنبال شگفتی برابر بزرگان! 

سرمربی تیم فوتبال بندرماهشهر از آرزوها و اهدافش برای ساختن تیمش در شهری کوچک گفته است.

به گزارش “ورزش سه”، تنها شگفتی جام حذفی در مرحله یک شانزدهم در ماهشهر رقم خورد؛ جایی که شاگردان عنایتی با نتیجه یک بر صفر مقابل خلیج فارس ماهشهر شکست خوردند. به همین بهانه تماسی با موسی قنواتی سرمربی این تیم داشتیم تا با این مربی درباره شرایط تیم نه چندان شناخته شده‌اش بیشتر صحبت کنیم.
این مصاحبه را در ادامه می خوانید.

 

*در ابتدا از شرایط فنی مسابقه برابر هوادار صحبت کنید.

قنواتی- به هر حال با شناختی که از هوادار داشتیم، نقطاط ضعف و قوت را به بازیکنان گوشزد کرده بودیم. ضمن اینکه بچه های ما تمام هم و غم‌شان را برای شگفتی‌سازی گذاشتند و به این خودباوری رسیده بودند که با توجه به شکست استقلال خوزستان در مرحله قبلی در این مسابقه هم می توانند پیروز باشند. هم قسم شده بودند و لطف خدا هم شامل حال ما شد و بردیم. 

 

*با این حال تیم شما در مسابقات گروه دوم لیگ دسته دوم شرایط خوبی ندارد..

قنواتی- تیم ما سال اولش است و شصت هفتاد درصد تیم را نسبت به فصل گذشته تغییر داده ایم. زمان نیاز داریم. قطعا از تیم ما بیشتر می شنوید. این چیزها هم طبیعی است. ما هشت بازی کردیم ولی هیچ تیمی دو موقعیت هم مقابل ما نداشته است. در هشت بازی که دو مسابقه جام حذفی هم شاملش می شود، 4 گل گل خورده ایم که هیچ کدامش در جریان بازی نبوده  و روی ضربات ایستگاهی بوده است. هر بازی خلق موقعیت زیاد داریم، ولی عدم شناحت بازیکنان سبب شده نتوانیم نتایج خوبی بگیریم، اما انتظار داریم از یکشنبه شرایط ایده آل فنی ایجاد شود تا شرایطمان هم رفته رفته در جدول بهبود پیدا کند.

*کمی در مورد تیم خودتان بگویید و حامیان مالی‌‍اش..

قنواتی- خیلی خوب شد که این سوال را پرسیدید. تیم ما را سه انسان شریف می‌چرخانند. آقای مهندس مهدی آقاجری مدیرعامل شرکت رامین ماهشهر که رئیس هیئت مدیره باشگاه هم هستند؛ آقای محمدی مهر مالک باشگاه و جناب آقای دکتر عسگری مدیرعامل باشگاه. البته این را هم باید بگویم که از نظر زحمات پرواز، هتل، و سایر اموری از این دست باید از حاج حبیب آقا جری و فرماندار محترم تشکر کنیم. تیم ما فصل قبل لیگ سه بود و تا مرحله پلی آف رسیدیم ولی نتوانستیم صعود کنیم و امتیاز محتشم تبریز را خریدیدم.

 

شگفتی‌ساز جام حذفی به دنبال شگفتی برابر بزرگان! 

 

*هدف شما در مسابقات دسته دوم چیست؟

قنواتی- هدف قطعی ما صعود به لیگ یک است و با توجه به شرایطی که می بینیم اگر مسئولان حمایت کنند، اتفاقات خوبی رخ می دهد. هم جوان های تیم ما و هم با تجربه ها سابقه صعود دارند و مطمئن باشید از همین هفته اتفاقات خوبی رخ می دهد و بچه ها به چیزی که استحقاق دارند، می رسند.

همچنین بخوانید  منچستریونایتد- پوگبا و یک بلاتکلیفی محض!

*آیا شرایط برای پرورش استعدادها نیز در باشگاه شما فراهم شده است؟
قنواتی- ما دو تیم دیگر هم داریم؛ یکی نوجوانان و یکی جوانان. برنامه ریزی شده که در آینده از استعدادهای شهر بیشتر استفاده بشود. همین الان هشت نه بازیکن از جوانان سال گذشته در تیم بزرگسالان داریم. از طرفی استعدادهایی از شهرهای دیگر آورده شده که به تیم کمک می کنند.

 

*تیم شما در میان 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم جام حذفی قرار گرفته و با توجه به حذف شدن بسیاری از تیم ها، احتمال برخورد خلیج ماهشهر با تیم های قدرتمندتر فوتبال ایران وجود دارد. خودتان در این مرحله چه قرعه ای را ترجیح می دهید؟

قنواتی- به این فکر می کنیم که مجددا بتوانیم شگفتی ساز بشویم. به نظرم حتی اگر حذف بشویم هم تا اینجا باید به بازیکنان دست مریزاد گفت که توانسته اند یک تیم لیگ برتری را که در هفته های اخیر شرایط خوبی داشته، شکست دهند. اگر بازی در ماهشهر باشد، مجددا بچه ها این توانایی را دارند که روز سختی را برای هر تیمی رقم بزنند. بچه های ما واقعا سخت‌ کوشند تا در ویترینی که رو شده، دیده شوند. این ویترین خوبی برای لیگ دو و بازیکنان حاضر در این مسابقات است. باور کنید به این موضوع اصلا فکر نکرده‌ام که با چه تیمی بازی کنیم. من به شخصه می گویم هر تیمی باشد، برایمان کاما قابل احترام است و فقط امیدوارم با حضور هواداران این مسابقه برگزار شود و اگر در ماهشهر برگزار شود که چه بهتر. در همان روز ( دیدار برابر هوادار) هم نزدیک هزار نفر بیرون استادیوم بودند و شور و شعف زیادی در شهر بود و همین امروز هم خیلی ها از ما تمجید کردند. ما در این شهر حتی یک  استادیوم درست هم نداریم. باید تشکر کنم از سازمان لیگ که مسابقه را در ماهشهر برگزار کرد و خیلی ها از اطرف استادیوم توانستند بازی را ببینند.

 

حرف پایانی؟
قنواتی- ان شالله انتظار دارم که یک استادیوم خوب برای شهرستان در نظر داشته باشند و دوم اینکه افرادی که نامشان را در بالا بردم، امیدوارم دست حمایتشان را از بالای سر این تیم برندارند. چون تیم، تیم شهرستان است و ما را به عنوان بندر ماهشهر می شناسند. انتظار داریم کمک کنند تا بیشتر از این نام بندر ماهشهر شنیده می شود. از شما هم ممنوم که این فرصت را در اختیار من و بندر ماهشهر گذاشتید.

 

شگفتی‌ساز جام حذفی به دنبال شگفتی برابر بزرگان! 

خبرهای مرتبط