صدری: با افتخار از اسپانسر استقلال پول گرفتیم

مجید صدری مدیرعامل پرسپولیس در یک نشست مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

به گزارش “ورزش سه”، یک روز پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، به نظر می‌رسد سرخ‌ها به سروسامان رسیده‌اند و با مشخص شدن کارگزار و سایر مسائل، به استقبال نشست خبری مدیرعامل خود می‌روند.

 

این نشست خبری زیر سایه وضعیت مدیریتی صدری و اینکه او باوجود انتخاب کارگزار، تسویه با کالدرون و باز کردن پنجره، هنوز حکم مدیرعاملی را دریافت نکرده برگزار می‌شود.

 

خبرنگاران استقبال بسیار خوبی از این کنفرانس مطبوعاتی داشته‌اند و میکروفن‌های تقریبا تمام وبسایت‌ها و رسانه‌های مطرح ورزشی کشور در محل برگزاری نشست دیده می‌شود و احتمالا کنفرانس صدری بسیار طولانی خواهد بود.

 

شما نیز می‌توانید در قسمت کامنتها نظرات خود را بنویسید؛ از دقایقی بعد با پوشش زنده صحبتهای صدری در خدمت شما خواهیم بود.

 

* برای آینده برنامه های خوبی داریم
تقریبا در یک سالی که ما در باشگاه هستیم، فکر می‌کنم اولین کنفرانس خبری ما باشد که می‌خواهیم در خدمتتان باشیم. همچنین ایام فاطمیه را تسلیت می‌گویم و به برکت وجود ایشان، جلسه را آغاز می‌کنیم. بنده یک سال است در خدمت باشگاه هستم و دوست دارم شما سوال کنید اما اینکه در گذشته چه اتفاقی رخ داده، خواهم گفت. ما برای آینده برنامه خیلی خوبی داریم و اولین قولی که می‌دهم این است که قهرمانی ششم را داشته باشیم و بتوانیم زیرساختی را فراهم کنیم که بحث‌های مالی و اقتصادی حل شود. انشالله با کمک هواداران این مشکل را حل می‌کنیم و دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر «پول ندادن، جلو افتاد و عقب افتاد» نخواهیم بود.

 

* باید در تمام حوزه ها جایگاه نخست را داشته باشیم
برنامه ما این است که از ظرفیت‌های باشگاه استفاده کنیم؛ یکی از اینها در فضای مجازی است که تخصص من بوده و هست. بحث‌های دیگری هم هست مثل تبلیغات محیطی، پخش مستقیم و سایر موارد که می‌تواند واقعا به باشگاه کمک کند. امیدوارم کادرفنی که واقعا جای تشکر از آنها دارد، بدون دغدغه خاطر و مشکل کار تیم را جلو ببرند. چه در تیمهای بزرگسالان و چه در تیمهای پایه. امیدوارم قهرمانی ما مداوم باشد و وقتی می‌گوییم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیاست، این را باید در همه حوزه‌ها بتوانیم نشان دهیم. حالا یک بخشی بحث مسابقات است که 5 دوره در لیگ برتر دوستان قهرمان بودند و در آسیا و جام حذفی هم این موفقیت‌ها کسب خواهد شد و به موفقیت دست خواهیم یافت. اما این فقط شامل حال مسابقات نیست و باشگاه ما باید از نظر اخلاق و فرهنگ هم یک باشد. به نظر من باشگاه پرسپولیس باید در تمام حوزه‌ها جایگاه نخست را داشته باشد و این میسر نخواهد شد به جز در همدلی و اتحاد و رفاقت بین هواداران و اعضای تیم.

 

* بزرگترین سرمایه ما هواداران هستند
تلاش ما این است که از تمام پتانسیل‌ در بخش دولتی و خصوصی استفاده کنیم. ما باید بتوانیم مشکلات را از طریق تعامل حل کنیم و هیچ کاری را از طریق مشاجره حل نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد حق باشگاه پایمال شود. یکی از بحث‌های جدی ما، بحث شفافیت است؛ چه شفافیت مالی و چه عملکرد باشگاه. ما در باشگاه چیزی پنهان از هواداران و مردم عزیزمان نداریم. ما بزرگترین سرمایه مان همین هواداران خوبمان هستند و تا می‌توانیم باید اعتماد آنها را به خودمان جلب کنیم. هرجا این اعتماد بوده، شرایط خوب بوده است.

 

* اختلاف با کالدرون دو سال پیش بود
پرونده کالدرون
: در بحث خارجی‌ها ما فقط کالدرون را نداریم و یک سری بوده و یک سری هم در ادامه خواهد بود. تاریخ عقد قرارداد کالدرون 10/4/1398 بوده. چه بزرگواری این قرارداد را امضا کرده؟ آقای عرب. درست دو سال و خرده‌ای پیش. کِی اختلاف پیش آمده؟ یک ژانویه 2020 در دوره آقای انصاری‌فرد، تاریخ صدور رای دی 99 و پرونده کِی مختومه شد؟ دیروز؟ تا قبل از صدور رای چه قدر به او حقوق دادند؟ 299 هزار دلار. ما هم 599 هزار دلار باید به او پرداخت می‌کردیم به اضافه مطالبات آقای خواکین که به 740 هزار دلار رسید. قرارداد او برای یک سال 850 هزار دلار بود. قرار بود 300 هزار دلار بعد از امضا داده شود، 300 هزار دلار در نیم فصل و 250 هزار دلار هم تا آخر فصل.

 

صدری: با افتخار از اسپانسر استقلال پول گرفتیم

 

* اگر سجادی کمک نمی‌کرد پول از کجا تامین می‌شد؟
دستگاه‌های نظارتی باید به این مسئله ورود کنند. آقای رسول پناه گفتند که با 100 هزار دلار این پرونده باید مختومه شود؛ چرا کسی نمی‌گوید پرونده‌ای که 100 هزار دلاری بود با التماس با 750 هزار دلار جمع کردیم؟ بگویند ما جای دیگر مشکل داشتیم و این پرونده را حل نکردیم. چرا باید به اینجا برسانیم که هواداران بیایند به ما فحاشی کنند؟ اشکالی ندارد و ما به دیده منت قبول کردیم که این دوران تمام شود. اولین بحث آقای کالدرون تهیه پول بود. ما از زمان آقای سمیعی به هر دری زدیم که این 22 میلیارد را تامین کنیم. اولویت ما حقوق پرسنل و مطالبات بازیکنان و کادرفنی بود. شخصی که در این زمینه توانست به ما کمک کند، دکتر سجادی بود که خیلی از مواردی هم که توهین می‌کنند، به او توهین می‌کنند. در صورتی که هوادار عزیز که قربان شکلتان و تک تک شما، برای ما محترم هستید؛ اگر آقای سجادی کمک نمی‌کرد از کجا تامین می‌کردیم؟ شاید کسی بگوید دولتی هستید و وظیفه تان هست اما مگر قبلی‌ها نمی‌توانستند این کار را کنند؟

 

* چرا با 100 هزار دلار پرونده را نبستید؟
در فضای مجازی گفتند «این حق چه بوده و چه بوده» اما اینطور نبود. وزارت ورزش یک کمکی به ما کرد که پول را تامین کنیم و به آقای کالدرون بدهیم. من اصلا مطالبه اصلی ام این است که چرا با 100 هزار دلار این پرونده را حل نکردند؟ بیایند به مردم پاسخ بدهند و این مطالبه ماست. چرا کسانی که این پرونده را درست کردند پاسخ نمی‌دهند. آقای سجادی و ما ته این پرونده رسیدیم و خواهش ما از هواداران و رسانه‌ها این است که مطالبه گری خود را در این پرونده داشته باشند. خُب پول تهیه شد. ما در باشگاه پرسپولیس به دنبال این هستیم که هزینه‌های خود را پایین بیاوریم و آوردن پایین هزینه‎ها بود. ما به بانک مرکزی نامه زدیم و کاری را کردیم که قبلا نشده بود. مثلا برای پرداخت مطالبات رادو باید نامه بزنیم به بانک مرکزی و به ارز روز حساب می‌کنند اما ما برای پرونده کالدرون ارز نیمایی گرفتیم و 3 میلیارد و 200 میلیون تومان به نفع باشگاه شد. این هم با حمایت وزارت ورزش بود و کاری که کردند باعث شد ارز نیمایی بگیریم. من پول را گرفته بودم اما به جای اینکه ارز را 29 هزار تومان بخرم، 23 هزار تومان خریدم.

 

* اگر حساب در امارات، قطر یا ترکیه بود مبلغ ظرف 24 ساعت پرداخت می‌شد
ما در کشور قوانینی داریم و باید از صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی شروع کردیم این پول را انتقال دهیم. بنده دو دفعه با آقای کالدرون صحبت کردم و بعد هم وکیل ایشان آقای کاظمی آمد دفتر ما و ویدیو کال کردیم. من به ایشان و پسرش گفتم که شما تشریف بیاورید ترکیه و ما این را در چند قسط به شما تقدیم کنیم. ما می‌دانیم به شما بی احترامی شده و شما می‌گویید برای هواداران احترام قائلید، این را با هر تضمینی که می‌خواهید تحویل بگیرید. صرافی گفت اگر حسابی در امارات، قطر یا ترکیه بدهید، ما ظرف 24 ساعت پرداخت خواهیم کرد. ما به آقای امیرعلی حسینی (مدیر امور بین الملل) گفتیم بیایند و به آقای کالدرون بگویند که حسابی در این سه کشور را به ما بدهید که ما در اسرع وقت این کار را انجام دهیم.

 

* باشگاه دولتی تحت قانون است
ما دیدیم 100 هزار دلار این برای آقای خواکین است. من زنگ زدم به آقای گرشاسبی و خواهش کردم که با آقای خواکین صحبت کنم. جالب است ایشان گفت که من کل پولم را از آقای کالدرون گرفتم و دیگر با این پول کاری ندارم. زنگ زدم به خانم شرل وکیل ایشان که بسیار کاربلد هستند. اولا در روزهای نخست ارتباط گیری با ایشان بسیار سخت بود. چون ایشان از هر چند پیام یکی را جواب می‌داد. تا اینکه ایشان گفتند من یک حسابی دارم فقط در سوییس و جای دیگر هیچ حسابی ندارم. در اروپا واقعا کار سخت است. یکی کامنت گذاشته تو که می‌توانستی سه روزه این را جمع کنی چرا یک ماهه شد؟ انگار ما نشستیم استراحت کردیم که این سه روز پرداخت کنیم. به هر حال کشور ما تحریم است؛ ممکن است یک باشگاه خصوصی خودش پول را انتقال دهد اما در باشگاه دولتی شما تحت قانون هستید.

 

صدری: با افتخار از اسپانسر استقلال پول گرفتیم

 

* التماس کردم تائیدیه بدهید
ما پرداخت را شروع کردیم و این هم بود که اینجا پنج شنبه و جمعه تعطیل بود و آنجا شنبه و یکشنبه. ما یک 600 هزار زدیم، یک 100 هزار و یک 50 هزار پرداخت کردیم که ایشان پیام دادند و گفتند که بانک از من درباره 600 هزار دلار سوال کرده. ما از کارگزارمان در خارج پرسیدیم که گفتند بگذارید آقای کالدرون خودش جواب بدهد. ایشان به صورت کتبی سوالات بانک را برای ما فرستاد. بعد بانک به او گفت که نمی‌توانیم این را قبول کنیم و شما باید ارتباطت را با مبدا پول مشخص کنی. اگر آنجا می‌نوشتند که به خاطر تحریم قبول نمی‌شود، پول کلا بلاک می‌شد. او نوشت که به خاطر مشکلات بین بانکی است و حدود سه هفته بعد پول برگشت به حساب. ما نمی‌توانستیم چیزی بگوییم چون با بدبختی پول را تامین کردیم. اتفاقی که افتاد این بود که صبر کردیم از یک کانال دیگری بزنیم و بعد دلار نزدیم و یک چیز دیگر زدیم و خرد خرد زدیم. ما به آن کارگزار اعتماد داشتیم اما ریسک نکردیم که به مشکل بخوریم. الحمدالله هفته پیش مشکل حل شد و ایشان روز جمعه تائیدیه کل پول را به ما داد و گفت همه پول آمده به جز یک بخش 45 هزار دلاری. چون ما پول را از آن مسیر داده بودیم، مطمئن بودیم این می‌رسد. این برای ما دردآور است؛ من یک صفحه به ایشان التماس کردم و گفتم برای اینکه پیش هواداران خراب نشویم، خواهش می‌کنم تائیدیه بدهید. وویس ایشان را باز کنم می‌بینید که چه توهینی کردید.

 

* آقای کالدرون! شما به هواداران ما بی احترامی کردی
با خانم وکیل کلنجار رفتیم و به او التماس کردیم و گفتیم که به خاطر هوادار ما این را قبول کنید. حتی سند 45 هزار دلار را دادیم مثل سند قبلی‌ها. ایشان جوابی که به ما داد این بود که موکل من پادشاه من است و بدون اجازه او کاری نخواهم کرد. پسر او هم جوابی مثل او داد. با هرکسی که می‌شد صحبت کردم تا کار دو روز زودتر انجام شود. آقای کالدرون می‌گوید ایران را دوست دارم اما تو کجا به هوادار ما احترام گذاشتی؟ قبلا به تو بی احترامی شد اما من که پول تو را پرداخت کردم؛ آیا این است جواب ما؟ من گفتم که عذرخواهی می‌کنم، هوادار ما ناراحت است… ایشان گفت چرا به من می‌گویی پیلیز پیلیز؟ من باید کل حقوقم را بگیرم. او به اندازه دو روز به ما اعتماد نکرد. همین آقایی که می‌گوید هواداران پرسپولیس را خیلی دوست دارد. قبول که به شما بی احترامی کردند قبلا اما ما که 95 درصد پرداخت کردیم، اصلا این 5 درصد را پرداخت نمی‌کردیم.

 

* چرا با بودیمیر قرارداد 500 هزار یورویی بستیم؟
پرونده بعدی آقای بودیمیر است. ایشان زمستان 97 با پرسپولیس قرار بستند و زمان صدور رای فیفا 12/1/99 بوده و مبلغی که به ایشان داده بودند 25 هزار یورو بوده و کل قراردادش برای فصل یک فصل و نیم، 500 هزار یورو بوده. آقا الان سفیر جمهوری اسلامی در کشور کرواسی می‌گوید قرارداد او با تیم جدیدش 4 هزار دلار است. ایهاالناس ما چرا با او این قرارداد را بستیم؟ او کلا 3 تا ده دقیقه بازی کرد. با او چنین قراردادی بستیم؟ دوستانی که این کار را کردند چرا نمی‌آیند جواب بدهند؟ چرا به بازیکنی که ماهی 5 هزار دلار بوده، این قدر دادند؟ 5 هزار دلار سالی می‌شود 60 هزار دلار. چیزی که درد آور است برای من این است که اصل پول او 475 هزار یورو بوده، سودش 32 هزار یورو. ما گفتیم به خاطر هواداران این پول را از ما نگیر. او تا 507 هزار یورو نگرفت، رضایت نداد. چرا ما باید اینطور باشیم؟ یکی بیاید و جواب بدهد.

 

* باید مقابل عملکردتان پاسخگو باشید
من دو قرارداد تاجیکی بستم و باید 10 سال بعد هم پاسخ بدهم. اصلا شخص برای ما مهم نیست؛ آقای عرب و انصاری‌فرد نور چشم ماست. هرکسی باید در مقابل عملکرد خودش پاسخگو باشد. من الان وظیفه‌ام این است که پاسخگو باشم. صددرصد به نهادهای نظارتی اعلام کردم. من همین الان قرارداد کارگزاری را برای تمام نهادهای نظارتی می‌فرستم و هیچ مشکلی هم ندارم. آقای استوکس، 7/11.98 قراردادش بسته شده و اختلافش برای 23/11/99 بوده و زمانی که اختلاف ایجاد شده زمان آقای انصاری فرد و رسول پناه بوده. تاریخ صدور رای فیفا 18 آبان 1400 و مبلغی که تا روز اختلاف به وی پرداخت شده 150 هزار دلار و مبلغی که باشگاه به آن محکوم شده 83 هزار دلار است. ایشان ادعای 120 هزار دلار داشت اما ما کم کردیم. ایشان به خاطر کرونا رفته و جالب است که باشگاه برای او رضایت نامه داد. برای چی باید این کار را کنید؟ کسی که همه از او ناراضی بودند.

 

* بخاطر رادو با کارمندم تلخی کردم
من در رادو سوالم این است که ایشان که قراردادش تموم شده و گلر دوم ماست چرا باید بیاییم 250 هزار یورو قراردادش را تمدید کنیم. او وارد اتاق من شد و ایجنتش حضور داشته. من از او عذرخواهی کردم و گفتم آقای رادو چطور قرار بگذاریم برای پرداخت مطالبات؟ ایشان گفت 196 هزار یورو باید به ما پرداخت کنید. او گفت مشکل من این است که مثل باقی نفرات به من نگاه نمی‌کنید، من گفتم چقدر طلب دارید از فصل گذشته 30 هزار یورو. ما الان هم برای فصل جاری 20 درصد پرداخت کردیم؛ یعنی مجموعا 80 هزار یورو. ما گفتیم الان 50 هزار یورو به شما می‌دهیم و ظرف هفته‌های آینده 30 هزار یورو. بعد هم هر پرداختی که بود شما هم مثل بقیه بازیکنان خواهید بود. گفت من اوکی هستم. من حتی با کارمندم که به بانک مرکزی رفت و دیر برگشت تلخی کردم و رادو گفت اینطور نکنید و من فردا خواهم آمد. او ساعت یک آمد و پولش را گرفت و بعد هم سوار هواپیما شد و رفت.

همچنین بخوانید  واکنش نفت آبادان به پرونده شکایت از حسین ساکی

 

صدری: با افتخار از اسپانسر استقلال پول گرفتیم

 

* 20 میلیارد مهمتر است یا ضمانت نامه؟
کارگزار و ضمانت نامه: چرا ضمانت نامه را ندهد؟ اگر طرف این کاره نیست که نمی‌آید 20 میلیارد بدهد. من بحثم این بود که هرکسی با ما قرارداد می‌بندد 20 میلیارد بدهد. به نظر شما این 20 میلیارد مهمتر است یا ضمانت نامه؟ پیش پیش قضاوت نکنیم و اجازه بدهیم ببینیم به کجا خواهد رسید.

 

* به ترابی و سرلک برای تمدید نامه دادیم 
تمدید با بازیکنان: ما با همه بازیکنان به جز دو بازیکن تا سه فصل تمدید کردیم. به جز سیدجلال حسینی که امیدواریم از آنها استفاده کنیم. یک نامه دیروز از طرف من به آقای ترابی و سرلک دادند که برای تمدید بیایند. با آقای لک هم گفتگویی داشتیم. ما با آنها مذاکره می‌کنیم و به نظرم اتفاقی که با نوراللهی و کنعانی رخ داد برای باشگاه پرسپولیس خیلی بد است. در قراردادهای جدید ما بندی اضافه کردیم و گفتیم که اگر اینها بعداز اتمام قرارداد به تیمی خارجی بروند، 5-10% از قراردادشان را سالیانه باید به باشگاه بدهند و آنها هم چون برند باشگاه برایشان مهم است، قبول کردند. به نظرم اتفاق خوبی خواهد افتاد و انشالله با این سه بازیکن قرارداد خواهیم بست.

 

* تیم های صنعتی بودجه‌ای دارند که ما نداریم
میزان قرارداد بازیکنان: من بزرگترین سوالم این است که 1.5 میلیون دلار می‌توانستم خرج توسعه باشگاه کنم و تجهیزات بگیرم اما رفتم دادم به دو نفر. ما قراردادی که با دو تاجیک بستیم از رقم قرارداد بازیکنان معمولی کمتر است. خدایی بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می‌کنند، به خاطر علاقه بازی می‌کنند وگرنه تیمهای صنعتی دو برابر می‌دهند. دستگاه‌های نظارتی ببینند که آقای مغانلو در باشگاه ما چقدر می‌گرفت و الان چقدر؟ این تفاوت ما را بیچاره می‌کند. آنها بودجه‌ای دارند که ما نداریم؛ نه ما و نه استقلال. ما سقف داریم در حالی که بیشترین بازیکن ملی پوش برای ماست. ما شرمنده آقای وحید امیری هستیم؛ آقای ترابی، سرلک و امیری با عشق اینجا هستند. خود آقای گل‌محمدی. حداقل پیشنهادی که ایشان با ما مطرح کرد، دو سه برابر پولی است که ما به او می‌دهیم؛ حداقل. اینها را ببینید. بازیکن ما هم حق دارد مثل بازیکن تیم صنعتی درآمد داشته باشد اما باید زیرساخت فراهم کنیم.

 

* تا وقتی هستیم به وعده ها عمل می‌کنیم
اگر مدیرعامل نشوید در هیئت مدیره می‌مانید؟ پاسخ صدری: همین امروز اگر هر 5 عضو هیئت مدیره را گذاشتند و هم مدیرعامل را، مگر نمی‌توانند آنها را جابجا کنند؟ نباید فکر را آن سمت ببرند. ما وعده دادیم تا وقتی در خدمتتان هستیم و به وعده ها عمل می‌کنیم.

 

* نگران مجوز حرفه ای نباشید
واگذاری پرسپولیس به وزارت اقتصاد: یکی از راه هایی که برای حرفه ای سازی بود این بود که هر تیم را به وزارتخانه ای بدهند. اما این در بحث کاری ما چیزی را عوض نمی‌کند. وقتی ما به هواداران در ماجرای حرفه‌ای سازی قول دادیم و این را جلوی مسئولان این مسئله هم گفتیم که ایشان زیر حرفشان نمی‌زنند. شما نگران مجوز نباشید و ما مطمئنیم مسئولان در این شرایط طوری کمک می‌کنند که مجوز صادر شود.

 

* تا دی باشگاه در بورس عرضه خواهد شد
خصوصی سازی: اگر در بورس برویم که خوب است و این سالهاست که مطرح می‌شود. آقای رئیسی دستور داده بودند این مشکل در مدت کوتاهی حل شود و در بورس برویم. ما جلسه ای در دیوان محاسبات گذاشتیم و گفتند که تا دی ماه ما عرضه کنیم و این 15 درصد را مردم بخرند. درباره صورتهای مالی اختلاف نظری بود و چیزی که می‌خواستند برای سال مالی پارسال بود که در آذر ماه بود و برای امسال را هم می‌خواستند که مذاکره کردیم و الان حسابرس‌ها در باشگاه این کار را انجام می‌دهند.

 

* به دنبال قسط بندی مالیات هستیم 
مالیات: در این مسئله هم وزیر اقتصاد و هم ورزش به ما کمک کردند و حتی زمانی که حساب ما را مالیات مسدود کرده بود، با لطف این دو بزرگوار رفتیم و حساب را باز کردیم. مالیاتی که الان به ما می‌گویند برای 1380 به بعد است. ما دنبال این هستیم که هرعددی را می‌گویند قسط بندی کنیم یا هرچیزی. همچنین دوستان مالیات شمال تهران از ما پولی را خواستند که نتوانستیم بدهیم که دوباره حساب ما را مسدود کرده یا می‌کنند. این پرونده مالیات یک بار باید حل شود.

 

* برای توسعه دو ورزشگاه برنامه داریم 
ورزشگاه کاظمی: قرار شد با دکتر سجادی و شهردار جلسه بگذاریم و برای سندش اقدام کنیم. ما فکر می‌کنیم آن ورزشگاه برای ماست و برنامه داریم امسال دو ورزشگاه را توسعه کنیم. من می‌خواهم حداقل هفته‌ای دو روز بروم و آنجا مستقر شوم. کاری هم که می‌کنیم این است که استانداردهای سازمان لیگ را رعایت کنیم و انشالله یک سری بازیها را مثل همین بازی دیروز بتوانیم آنجا برگزار کنیم و به این سمت برویم. اگرچه هنوز سند به نام ما نشده اما چون فکر می‌کنیم شهرداری هم به ما این محبت را دارد و این مجموعه در اختیار ما هست، توسعه دهیم. درفشی فر را هم صحبت می‌کنیم که با پیمانکار فعلی اقاله کنیم و دنبالش هستیم که چمن طبیعی را احیا کنیم.

 

* قصد داریم همزمان به تیم بزرگسالان و پایه پرداختی داشته باشیم
تیمهای پایه: آقای خلیلی گفت در 11 سال گذشته هیچ موقع در این مدت پرداختی به ما 30 درصد نداشتند و در نظر داریم هر موقع که به تیم بزرگسالان پرداختی داشتیم، به تیم پایه هم داشته باشیم. ما حتی گفتیم پاداش مصوب 1398 را هم بدهند چون دوستانی که در پرسنل باشگاه هستند را ما قدردانشان خواهیم بود.

 

* برای حق پخش به دکتر جبلی نامه زدیم
پرداختی کارگزار: قرار است در حوزه سوشال مدیا 230 میلیارد به ما بدهد و ممکن است هفته آینده قرارداد ببندد و این را پرداخت کند. ما بحثی هم در حق پخش داریم. ما نامه‌ای به آقای دکتر جبلی صداوسیما زدیم و خواهش کردیم جلساتی بگذارند و فکر می‌کنم نظرشان مثبت است. ما هفته گذشته به تمام شرکتهای اینترنتی نامه زدیم و خواهش من از هواداران این است که اگر با باشگاه هماهنگ باشند و در فضای مجازی از حوزه‌هایی که ما معرفی می‌کنیم، مطمئن باشید درآمد خوبی به باشگاه خواهد رسید. مثل همین اِوانو. شما دیدید که حتی اگر یک ریال هم حق ما باشد، همان لحظه به حساب ما می‌آید. حتی در لباس فروشی هم چرا لباس‌فروشی‌ها لایسنس ما را نمی‌دهند؟ خواهش ما این است که جایی که ما می‌گوییم را خریداری کنید.

 

* 4.5 میلیارد رضایتنامه گل‌محمدی 16 میلیارد شده
رضایت‌نامه گل‌محمدی: ما با اقای حیدرپور مدیر شهرخودرو صحبت کردیم. این هم برای خودش داستانی است. گفتند که ما 6 میلیارد به شما می‌دهیم، مثل اینکه 1.5 میلیارد دادند و 4.5 مانده. در قرارداد بندی گذاشتند که به خاطر یک روز تاخیر، 10 میلیون تومان اضافه شود و همین 4.5 شده 16 میلیارد. ما گفتیم اگر اصل پول را بخواهید ما همین فردا می‌دهیم. آنها با ما همکاری کردند اما ما به عنوان باشگاه دولتی نمی‌توانیم این پول را بدهیم.

 

* بدون بهره قرض گرفتیم
استقراض
: ما رفتیم پول قرض کردیم چون 3.4 میلیون دلار در ای اف سی داشتیم. از دوستانمان گرفتیم و هیچ بهره‌ای اضافه نمی‌شود و حتی اسمشان هم مطرح نشده. آنها گفتند پول ای اف سی را گرفتید به ما بدهید. ما برای تمام این قرض‌ها مصوبه هیئت مدیره داریم. ما کل پول بودیمیر را از یکی از دوستانمان گرفتیم و بیچاره تمام کارهای صرافی را هم خودش انجام داد. ما اگر هم قرض گرفتیم اینطوری گرفتیم. نگفتیم این قرض را به ما بده و روزی اینقدر هم جریمه. ما روزی 10 میلیون جریمه نداریم و اگر آقای حمیداوی دستور بدهد ما همین فردا 4.5 میلیارد را می‌دهیم.

 

* ساختمان باشگاه پرسپولیس برای ماست
مالکیت ساختمان
: اگر هم شستا این کار را کرد، کار اشتباهی کرد. ساختمان باشگاه برای ماست و فکر می‌کنم وزارت ورزش مشکل را حل کرده و اگر هم اتفاق جدیدی افتاده، من در جریان نیستم.

 

* هنوز موفق به دریافت طلبمان نشده‌ایم
طلب آسیایی
: ما از هر راهی رفتیم ولی متاسفانه به دلیل بعضی تحریم‌ها هنوز موفق نشدیم و امیدوارم هرچه زودتر فرجی حاصل شود.

 

* حراست وزارت ورزش از ما گزارش خواسته
مشکلات باشگاه پرسپولیس با قراردادهای انصاریفرد
: حراست وزارت ورزش جدیدا از ما گزارشی خواسته تا در مورد این فرد (انصاری‌فرد) تهیه کنیم و برایشان بفرستیم.

 

* با افتخار از اسپانسر رقیب پول گرفتیم
مجموع استقراض ها:
یک 507 هزار یورو گرفتیم، یک 30 میلیارد آقای سمیعی گرفت که قرض نیست و قرار است در قبالش خدمات بدهیم، یک 15 میلیارد بود و 8 میلیارد از اسپانسر رقیب بود که افتخار ماست و از شرکت های وب بود. دو تا هم 5 میلیارد گرفتیم.

 

* از حق و حقوق باشگاه دفاع می‌کنیم
بانک گردشگری
: ما باید بر اساس منافع باشگاه جلو برویم و رفتیم در دو مرحله قراردادمان با بانک گردشگری را افزایش دهیم. آنها هم به این نتیجه رسیدند که حق و حقوق باشگاه را افزایش بدهند. فکر کنم ما هر حق و حقوقی از طرف باشگاه باشد، دفاع خواهیم کرد. کارگزار باید خسارت بدهد و این بانک گردشگری را از جلوی پیراهن بردارد اما ما دنبال دعوا نیستیم و اگر بانک گردشگری ببیند ما مشتری بهتری داریم، تمکین خواهد کرد.

 

* دنبال منافع مشترک با استقلال هستیم
پشت پرده کارگزار:
فصل این گذشته اما ما یک جاهایی با استقلال دنبال منافع مشترک هستیم. من دنبال اسپانسر مشترک نیستم و شان باشگاه را می‌دانم اما یک جایی منافع مشترک داریم و می‌رویم باهم دعوا می‌کنیم میگیریم یا حرف می‌زنیم میگیریم. اما مطمئن باشید منافع باشگاه مستقل است و به هیچ جایی ربطی ندارد.

 

* فکر می‌کردیم رادو راستگو است
بازگشت رادو:
اولین خواسته ما از رادوشویچ این بود که برگردد. ما دو دفعه به او نامه زدیم و برگردد و بازی کند. اگر جواب داد که هیچی اگر نداد می‌رویم دنبال راه قانونی. من رسما می‌گویم که در قصه رادوشویچ 80 هزار یورو دادم. مطالبات او از زمان آقای انصاری فرد بوده و ما قدم برداشتیم و گفتیم می‌خواهیم مطالباتش را صفر کنیم. ما نامه نوشتیم که او امضا کند اما انقدر فکر کردیم او آدم راستگویی است که ندادیم… شاید او را ناراحت کردند و الان هم همینجا خواهش می‌کنیم برگردد و به کارش ادامه دهد. ما به او اعتماد کردیم. حالا اگر نشد که چه کار می‌توانستم بکنم؟

 

* باید در حقوق بین‌الملل قوی تر باشیم 
به نظر من باشگاه در حقوق بین الملل باید قوی تر عمل کند و باید وکلای حقوقی بهتری داشته باشد. اگر در پرونده های قبلی وکیل درست و حسابی داشتیم، شاید برنده می‌شدیم.

 

* سجادی تفاوتی بین پرسپولیس و استقلال قائل نیست
در سال های گذشته دیدیم باشگاه‌ پرسپولیس دو سال سرپرست داشت. از روزی که با سجادی صحبت کردم تمام اختیارات مدیرعامل را داشتم. از نظر عملکردی این موضوع برای ما فرقی ندارد. ارتباط نزدیکی با سجادی داریم و تلاش می‌کنیم کارهایی که به سود پرسپولیس است  انجام بدهیم. شخصا‌ برخی‌مسائل را به او  اطلاع می‌‌دهم. از زمانی که‌ سجادی وزیر شده تفاوتی بین پرسپولیس و استقلال تفاوتی قائل نشده است. الان هم هیات مدیره حامی من است و کارم را انجام می‌دهم. در این مدت کم و کسری نداشتیم. پیش از سمت داشتن در باشگاه هوادار پرسپولیس هستم و هر‌ کاری بتوانم برای هوادار انجام می‌دهم. حتی قبل از ورودم به پرسپولیس هم به این باشگاه  کمک می‌کردم.

 

 

* به دنبال احیای دانشگاه پرسپولیس هستیم
صحبت پایانی: من بعد از این سعی می‌کنم برنامه‌ریزی هایمان را از طریق روابط عمومی ماهیانه ارائه کنیم. جا دارد از کل پرسنل باشگاه تشکر کنم که در این مدت به ما کمک کنند. ما به کارمندان گفتیم 25 تا 30اُم حقوق پرداخت می‌کنیم و دیروز هم این اتفاق افتاد. از کادرفنی تیممان تشکر می‌کنیم و همه کسانی که شبانه روز تشکر می‌کنند. از بازیکنان خوبمان و کاپیتانهای خوبمان و بازیکنانی که تازه به ما ملحق شدند. واقعا اینها با غیرت برای پیراهنی که تنشان است می‌جنگند. امیدوارم آرامش خاطری برایشان فراهم کنیم که با خیال راحت وارد زمین شوند و قهرمانی ششم را هم داشته باشند. یک تشکری هم از پیشکسوتان عزیز می‌کنم که خیلی از آنها من را مورد محبت قرار دادند. ما برنامه خاصی برای آنها داریم که بتوانیم از نقطه نظراتشان استفاده کنیم. از مسئولان تیمهای پایه تشکر می‌کنم. ما به دنبال احیای دانشگاهمان هستیم؛ این دانشگاه یک موقعی 1800 دانشجو داشته اما الان رسیده به 180 تا. این تنها دانشگاه به نام پرسپولیس است و امیدوارم این را احیا کنیم و موارد قانونی را برطرف کنیم و یک جای مناسبی داشته باشیم تا از آن بهره ببریم. از همه کسانی هم که در وزارت ورزش، خود جناب آقای دکتر سجادی، سازمان لیگ، همچنین فدراسیون فوتبال و همچنین تمام دستگاه‌هایی که به ما کمک می‌کنند. امیدوارم بتوانیم شور و نشاط لازم در جامعه اسلامی را با این تیم ایجاد کنیم.

خبرهای مرتبط