طلوع کیان: قراردادم امروز با شهداب تمام شد

طلوع کیان: قراردادم امروز با شهداب تمام شد

سرمربی تیم مقاومت شهداب یزد پس از بازی برابر تاراز قزاقستان، گفت: قراردادم با باشگاه تا پایان مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‎‌های مردان آسیا بود و امروز به پایان رسید.

به گزارش ورزش سه، علیرضا طلوع‌کیان در نشست خبری پس از بازی برابر نماینده قزاقستان اظهار کرد: قبل از هر چیز از تمام اصحاب رسانه که زحمت پوشش اخبار را در این چند روز کشیدند، تشکر می‌کنم. از 6 ماه پیش که من این تیم را تحویل گرفتم ما فقط نتیجه دو بازی را واگذار کردیم. من سابقه این را داشته‌ام که با دو باخت قهرمان جهان شدم، اما در حال حاضر با دو باخت یک مدال طلای لیگ و یک مدال برنز رقابت‌های باشگاه‌های مردان آسیا را به دست آوردم. برای خودم تلخ بود اما برای مجموعه خوشحال هستم.
وی با بیان این‌که در کارنامه کاری‌اش تجربه دریافت چهار طلای آسیایی دارد، ادامه داد: تجربه جدیدی بود که در دیدار رده‌بندی بازی کنیم. در تیم شهداب همه از جمله بازیکنان و مدیرعامل و کادر فنی زحمت کشیدند و خود من شاید بالای 15 ساعت در روز برای این تیم کار کردم. دوست داشتیم که این مدال را به مردم یزد هدیه دهیم. تیم‌‌های پیکان و کاله هم این تجربه را قبلا داشته‌اند و مدال برنز در رقابت‌های آسیا باارزش است اما به شخصه دوست داشتم مدالمان خوش رنگ‌تر باشد.
طلوع‌کیان با تاکید بر این که پیکان شانس آورد که در دیدار فینال تیم شهداب برخورد نکرد، توضیح داد: شهدابی‌ها یک تیم هستند و روزی که می‌بازیم همه با هم می‌بازیم و وقتی می‌بریم همه در این برد شریک هستند. خوشحالم که هواداران خوشحال هستند و شهداب به جایی رسیده که از این که فینال آسیا نرفته ناراحت است.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی که روز گذشته هم درباره شابعات رفتنش از شهداب مطرح شده بود، گفت: من را در والیبال می شناسند که فرد صادقی هستم جواب این پرسش کمی طولانی است. کسی فکر نمی کرد شهداب قهرمان لیگ شود. چراغ خاموش قهرمان شدیم و پس از آن حواشی بسیاری سر راهمان قرار گرفت. بازیکنان در اختیار ما نبودند و مجبور شدیم در تورنمنت دبی شرکت کنیم. یک سری ایرادات در آن جا به چشممان آمد. قرار نبود با بازیکن خارجی در این رقابت ها شرکت کنیم اما اگر با بازیکن ایرانی می آمدیم شاید به تاراز هم می باختیم ارزیابی این بود که تیم باید تقویت شود اما باشگاه زحمت خود را کشید اگر این کار را نمی‌کردیم در ادامه هوادار از ما طلب می‌کرد که چرا بازیکن خارجی نیاورده‌ایم.
سرمربی تیم شهداب افزود: مشکلاتی داشتیم بحث همکاری بود من نیم فصل با باشگاه شهداب قرارداد بستم و بعد از قهرمانی پیشنهاد که قرارداد تمدید شود تا این لحظه به توافق نرسیدیم. درخواستم این بود که تا پایان باشگاه های آسیا صبر کنند و تمام توان تیم برای باشگاه های آسیا باشد. ممکن بود من در این رقابت بخواهم از بازیکنانی استفاده کنم که در لیگ خواهان استفاده از آن ها نبودم. حق طبیعی آن هاست و بخش خصوصی است از جیب هزینه می کنند و توقعات مردم را باید در نظر بگیرند. تا این لحظه صحبتی با من نشده اما شنیده ام که با مربیانی وارد مذاکره شده اند و حتی با برخی بازیکنان هم قرارداد تمدید کرده اند.
وی با تاکید بر این که قراردادش همزمان با پایان رقابت‌های باشگاه‌های آسیا به پایان رسیده است، تصریح کرد: در این مدت سعی کردم با تمام انرژی حضور داشته باشم و کم کاری نکنم. صادقانه با بچه ها این مسائل را مطرح کردم و گفتم که به احترام آن ها تا پایان رقابت های باشگاه های آسیا قرارداد نمی بندم به هرحال موازی کاری شد و این موضوع کمی باعث بی نظمی می شود.  باشگاه هم نظرش این بود که شاید برخی بازیکنان جذب جای دیگر شوند و اختلاف سلایقی وجود داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این جا ایران است و من هم جوان هستم شاید اشتباه من بوده نمی دانم اما من خیلی حرفه ای اجازه خواستم و اتفاق خاصی هم نبود می دانستم شاید با گزینه های دیگر صحبت کنند. شاید دوباره با من بخواهند صحبت کنند من در خدمت هستم و امروز پایان قرارداد من است و سعی کردم اخلاق حرفه ای را رعایت کنم.

همچنین بخوانید  جشن و پایکوبی ازبک‌ها قبل از بازی با سپاهان(عکس)

خبرهای مرتبط