موج مرگ بار کرونا به زودی در آلمان

اروپا در آستانه موج مرگ بار کرونا قرار گرفته است و در این میان مقامات بهداشتی کشور آلمان هشدار داده اند تقریبا تمام افرادی که علیه این بیماری واکسینه نشده اند، در زمستان امسال به آن مبتلا می شوند.

به گزارش رکنا، سازمان بهداشت جهانی نگران افزایش شیوع کرونا در اروپاست و هشدار داده است که اجباری بودن ماسک راه حل فوری است. در پی موج جدید شیوع کرونا، سازمان بهداشت جهانی از گسترش بیماری کووید۱۹ در اروپا ابراز نگرانی کرده است.

دکتر هانس کلوگ، مدیر منطقه اروپا سازمان بهداشت جهانی هشدار داد اگر اقدام فوری نشود، ممکن است موج جدید به آمار ۵۰۰ هزار مورد مرگ تا ماه مارس منجر شود. وی می‌گوید که اقداماتی مانند زدن ماسک می‌تواند یک کمک فوری برای مقابله با این مساله باشد.

هشدار این مقام سازمان بهداشت جهانی در حالی صورت گرفته که در روزهای اخیر چندین کشور اروپایی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا خبر دادند و حتی در برخی از این کشورها مقررات تعطیلی سراسری به اجرا گذاشته شده است.

در این میان در آلمان که به تازگی با موج چهارم کرونا درگیر شده است، مقام ارشد بهداشتی این کشور هشدار داده اند که آخرین موج آلودگی به کووید در آلمان به قدری شدید است که تقریبا تمام افرادی که علیه این بیماری واکسینه نشده اند در زمستان امسال به آن مبتلا می شوند.

همچنین بخوانید  فداکاری اسحق ناوکی در بندرعباس / 3 نفر نجات پیدا کردند + عکس

این هشدار از سوی ینس اسپان، وزیر بهداشت، زمانی منتشر شد که آنگلا مرکل صدراعظم گفت که کشور در طول همه‌گیری همه‌گیری «بدتر از هر چیزی که تا به امروز دیده‌ایم» با افزایش کووید مواجه است.

مقامات آلمانی بار دیگر تاکید کرده‌اند که قرنطینه ممکن است در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، جایی که نرخ واکسیناسیون در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی سرسختانه پایین است، دوباره اعمال شود.

گفتنی است؛ تعجیل در بازگشایی مراکز تجمعی از جمله علل شیوع مجدد موج کرونا در اروپا و بخصوص کشور آلمان است و در شرایطی که در ایران نیز شاهد عجله برخی مقامات در بازگشایی ها بخصوص بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه ها هستیم، ممکن است که پیک ششم کرونا در کشورمان ایجاد شود.

خبرهای مرتبط