همه چیز در مورد پسر دلفینی + فیلم

همه چیز در مورد پسر دلفینی + فیلم

«پسر دلفینی» در روسیه فروش میلیون دلاری داشته است.

انیمیشن نوع ویژه ای از فیلم است. ساخت انیمیشن به مهارت و خلاقیت بسیار نیاز دارد. یک انیمیشن به نام «پسر دلفینی» توسط ایرانیان ساخته شده است. انیمیشن «پسر دلفینی» در روسیه خوش درخشیده است. در ادامه توضیحات تهیه‌کننده انیمیشن «پسر دلفینی» درباره جزئیات اکران فیلمش را در روسیه بخوانید.

به گزارش رکنا، انیمیشن «پسر دلفینی» که در سال ۱۳۹۹ به کارگردانی و نویسندگی محمد خیراندیش و تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی تولید شد به تازگی اولین اکران خود را در روسیه و آسیای میانه تجربه کرد؛ تجربه‌‌ای موفق برای فیلمی که طی دو هفته سقف فروش یک و هفت دهم میلیون دلار را لمس کرده است.

این انیمیشن قرار بود برای اولین بار در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر اکران شود اما به دلیل قرار گرفتن در بخش غیررقابتی از حضور در جشنواره انصراف داد و حالا بعد از اکران در کشور روسیه، قرار است اوایل شهریور ۱۴۰۱ شاهد اکران آن در سینماهای ایران باشیم.

محمدامین همدانی تهیه‌کننده انیمیشن «پسر دلفینی» درباره جزییات اکران فیلمش در روسیه و برنامه ‌هایی که برای آینده در دست اقدام دارد گفت: ما توانستیم با بزرگترین توزیع‌‎کننده فیلم در روسیه به توافق برسیم. شرکت «CPS» پیشنهاد بالاترین هزینه را از بین سایر شرکت‌ها برای تبلیغات به ما داد پس با آن‌ها وارد قرارداد شدیم و در نتیجه فیلم ما در ۲۷۱۲ سالن به اکران درآمد و در دو هفته اول اکران توانستیم دومین رتبه فروش را در روسیه به دست آورده و مبلغی در حدود ۱۰۰ میلیون روبل معادل یک و هفت دهم میلیون دلار فروش داشته باشیم.

این تهیه‌کننده ادامه داد: ابتدا این فیلم به زبان روسی و به شکل بومی شده‌ای ترجمه و بازنویسی و سپس وارد مرحله صداگذاری و دوبله شد و به جرات می‌توانم بگویم دوبله‌ای که به زبان روسی انجام شد حتی به مراتب از دوبله فارسی بهتر و قوی‌تر بود.

اکران پسر دلفینی

از او درباره برنامه اکران «پسر دلفینی» در ایران پرسیدیم و در پاسخ گفت: پخش این فیلم به عهده علی سرتیپی خواهد بود. البته تاریخ دقیق اکران در ایران هنوز قطعی نشده است اما به طور حتم اوایل شهریور ماه ۱۴۰۱ شاهد اکران آن در سینماهای کشور خواهیم بود.

همدانی افزود: با توجه به موفقیتی که در روسیه شاهد آن بودیم و در ضمن به‌ دلیل داستان پرشگفتی و هیجان‌انگیز این فیلم می‌توانیم به فروش آن در ایران نیز خوش‌بین باشیم. من فکر می‌کنم سینمای کودک ایران قرار است اتفاق جذاب و خوبی را تجربه کند.

ساخت نسخه سریالی از «پسر دلفینی»

او با اشاره به وجهه‌ای که این فیلم می‌تواند در سینمای جهان کسب کند، خاطرنشان کرد: اشتباه است اگر فکر کنیم یک فیلمساز می‌تواند راه صدساله را یک‌شبه طی کند چون موفقیت مسیری پلکانی دارد، اما باید بگویم این فیلم یک سکوی پرتاب بزرگ برای من و تیم تولیدکننده آن محسوب می‌شود. این را نیز اضافه کنم که ما سعی کردیم عمر مفید این شخصیت و داستان را با تولید سریالی از همین فیلم، طولانی تر کنیم.

همچنین بخوانید  نیازمندی های یک آشق! + فیلم

عروسک هم می سازیم

تهیه‌کننده انیمیشن «پسر دلفینی» از ساخت عروسک‌هایی از روی شخصیت‌های این فیلم خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین بحث‌ها درباره انیمیشن تجاری‌سازی و ساخت عروسک از روی شخصیت‌های یک فیلم انیمیشنی است و ما سعی کردیم این کار را به شکل حرفه‌ای و با تمرکز بر کیفیت انجام دهیم. در حال حاضر نیز عروسک‌های این انیمیشن در مرحله تولید است و به زودی بازار را تکان خواهند داد چون ما سعی داریم توقع مخاطب ایرانی را از کیفیت عروسک‌ها کاملا برآورده کنیم.

محمد سرشار

وی درباره نحوه شکل‌گیری این اثر اینطور توضیح داد: ایده «پسر دلفینی» از اواخر سال ۱۳۹۴ شکل گرفت و فقط دو سال و نیم روی متن آن که خیلی هم سخت بود زمان گذاشتیم و مهمترین تمرکز ما بر این بود که نه فقط از لحاظ تصویر بلکه از راه داستان نیز جذابیت و گیرایی ایجاد کنیم و با توجه به بازخوردی که در اولین اکران داشتیم می‌توانم بگویم که موفق بوده‌ایم.

همدانی به خاموشی سینمای کودک در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: اگرچه یک عده از سینمای کودک ایران مایوس شده‌اند اما باید بگویم اتفاقات مهمی در راه است. دریچه امیدی باز شده و قرار است ناگهان تعدادی فیلم کودک همزمان با هم به مخاطبان ارائه شوند و من از مردم خواهش می‌کنم به نوبه خود از این سینما حمایت کنند چون بعد از ضربه ای که به سینمای کودک در دوران شیوع کرونا وارد شد، توجه نکردن مخاطبان به سینمای کودک می‌تواند ضربه‌ای جدی تر محسوب شود.

«پسر دلفینی» عیدی اهالی پویانمایی

محمد سرشار، نویسنده و منتقد ادبی در یادداشتی در خصوص موفقیت انیمیشن «پسر دلفینی» نوشت: عیدی اهالی پویانمایی، فروش خیره‌کننده فیلم سینمایی «پسر دلفینی» در ۲۷۰۰ سینمای روسیه بود: یک میلیون و هفتصد هزار دلار یا چیزی حدود ۵۲ میلیارد تومان.

پسر دلفینیمحمدامین همدانی(تهیه‌کننده) و محمد خیراندیش (نویسنده و کارگردان) سالها به دنبال ساختن این فیلم بودند. دورادور می‌دیدم که ذره ذره ایده اولیه پسری سوار بر دلفین را پروراندند و به آن جان بخشیدند و با تلاش بسیار، برای پخش آن در سینماها بازاریابی کردند. حالا آنها لبخند بر لب، بر فرش قرمز افتتاحیه اکران فیلم خود در سینما «کارو ۱۱ اکتبر» مسکو ایستاده‌اند و از موفقیتی که به دست آورده‌اند، به خود می‌بالند: چشاندن طعم شیرین هنر ایرانی به کام کودکان جهان.

به تیم پرانگیزه و هنرمند «پسر دلفینی» این موفقیت را تبریک می‌گویم. آنان افتخاری را آفریدند که دلهای جوانان بسیاری را در سراسر کشور گرم می‌کند و به آینده هنر پویانمایی ایرانی چشم‌اندازی روشن‌تر و امیدآفرین می‌بخشد.

خبرهای مرتبط