واکنش تند باشگاه استقلال به اظهارات نصیرزاده

باشگاه استقلال با انتشار مصاحبه ای از معاون بین‌‌الملل خود، نسبت به گفته های شب گذشته هوشنگ نصیرزاده در برنامه فوتبال برتر پاسخ داد.

به گزارش “ورزش سه”، بازخوردها و حواشی برنامه فوتبال برتر که شب گذشته به روی آنتن رفت، همچنان ادامه دارد. هوشنگ نصیرزاده عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ که میهمان این برنامه بود، در مخالفت با رأی صادره از سوی کمیته انضباطی با مناظره با فرشید سمیعی پرداخت که این گفتگوی جنجالی بازخوردهای زیادی در فضای مجازی و رسانه ها داشت.

 

باشگاه استقلال در اعتراض به صحبت های مطرح شده از سوی نصیرزاده، مصاحبه ای را با حامد افضلی، معاون بین‌‌الملل باشگاه استقلال ارائه کرده که در زیر می خوانیم:

 

* مشخص شد که نصیرزاده بی طرف نیست
برنامه دیشب فوتبال برتر فقط یک ایراد داشت: اگرچه دعوت از عضو هیئت‌مدیره باشگاه تراکتور از ابتدا اشتباه به نظر می‌رسید اما آقای نصیرزاده باید به عنوان نماینده باشگاه گل‌گهر، پرسپولیس، کمیته بین‌الملل و ایجنت بازیکن گابنی و به قول خودش ۱۳ تیم دیگر در این برنامه شرکت می‌کرد اما متاسفانه با پوشش کارشناسی و ادعای بی‌طرفی در فوتبال‌برتر حضور داشت و در پایان مشخص شد که بی‌طرف نیست.

 

 

واکنش تند باشگاه استقلال به اظهارات نصیرزاده

 

 

 

* چرا عضو هیئت رئیسه این الفاظ را بکار برد؟
در ابتدا قسم خورد که از موضع هیات رییسه سازمان لیگ و هیات مدیره باشگاه تراکتور در این برنامه اظهار نظر نمی‌کند اما در ادامه بحث بارها نقیض آن ثابت شد. مثلا در جایی از بحث گفت: «با بازیکنی که از توی کوچه آورده‌اند شما را شکست دادند» آیا نباید پرسید که چرا عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ این الفاظ رو بکار می‌برد؟

 

* او کلمه یکپارچگی مسابقات را اشتباه بکار برد
آقای نصیرزاده و البته مجری برنامه دیشب مدام بر کلمه Integrity تاکید داشتند و می‌گفتند سه‌هیچ کردن بازی‌‌ها به یکپارچگی مسابقات ضربه می‌زند، درحالیکه Integrity در حقوق فوتبال مطلقاً به معنی یکپارچگی نیست. این کلمه در حقوق فوتبال به معنی صیانت از سلامت فوتبال است، نه حفظ یکپارچگی. 

در واقع تأکید آقای نصیرزاده که سه‌هیچ به یکپارچگی مسابقات ضربه می‌زند، بر اساس یک ترجمه غلط شکل گرفته است. جالب اینکه جُز نماینده باشگاه استقلال، سایر مهمان‌ها در برنامه روی یک ترجمه غلط اصرار داشتند.

 

* واژه بکار برده توسط نصیرزاده، به معنی صیانت از سلامت مسابقات است
در واژگان تخصصی حقوق ورزش Integrity به معنی صیانت از سلامت مسابقات است  و هرگز به عنوان یکپارچگی از آن نام برده نشده است. در حال حاضر دکتر اسدی‌مقدم، رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به عنوان Integrity Officer  به AFC و FIFA معرفی شده‌اند. در واقع ایشان مسئول مبارزه با فساد و تبانی و…است و هیچکس ایشان را به عنوان مسئول حفظ یکپارچگی نمی‌شناسد.

همچنین بخوانید  تاثیر کرونایی‌های استقلال روی پرسپولیس! (عکس)

 

 

واکنش تند باشگاه استقلال به اظهارات نصیرزاده

 

 

 

* در سری آ و بوندس لیگا کسی به فکر یکپارچگی مسابقات نیست؟
در ایتالیا در ابتدای فصل قبل دو بازی تیم رم به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز (یکی در لیگ و یکی در جام حذفی) سه‌هیچ شد. چهار ماه پیش هم وولفسبورگ به دلیل استفاده از تعویض اضافی در جام حذفی سه‌هیچ بازنده شد. در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ دو مسابقه تیم‌ملی بولیوی مقابل پرو و شیلی را به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز سه‌هیچ کردند.
در سری آ ایتالیا، بوندس لیگا و مقدماتی جام جهانی، هیچکس به فکر یکپارچگی مسابقات نبوده است؟ 

البته آقای هوشنگ نصیرزاده دیشب معتقد بود سه بر صفر شدن مسابقات در دنیا منسوخ شده و با استفاده از ادبیات ناپسند گفت «سه هیچ کردن بازی‌ها مال شهرستان‌هاست» 

 

* در رأی کمیته انضباطی، اثری از تردید وجود ندارد
آقای نصیرزاده یکی از دلایل مخدوش بودن رأی کمیته انضباطی را اظهار تردید از سوی قاضی پرونده در خصوص صحت انجام چهار بازی ملی مهاجم گابنی بیان کرد و گفت که قاضی نمی‌تواند با تردید رأی بدهد، این در حالیست که در رأی کمیته انضباطی هیچ اثری از تردید وجود ندارد و عبارت “تردید در چهار بازی ملی” توسط باشگاه استقلال در شکوائیه عنوان شده بود. آنچه مورد استفاده کمیته انضباطی در شروع متن رأی قرار گرفته.

 

 

 

واکنش تند باشگاه استقلال به اظهارات نصیرزاده

 

 

* فقط نصیرزاده درباره رأی تردیددارد
در واقع به نظر می‌رسد فقط آقای نصیرزاده است که هنوز هم که هنوزه در این مورد تردید دارد. به عبارت ساده‌تر بدیهی‌ترین نکته در مورد پرونده که ادعای دروغ باگناماست را با وجود تأکید چندین‌باره مجری قطعی نمی‌داند.

 

* نصیرزاده یک ساعت تحصیلات حقوقی ندارد
با همه اینها چطور می‌‌شود پذیرفت ، کارشناس مطلع سالهای دور برنامه نود، نویسنده اساسنامه فدراسیون فوتبال که هنوز هم که هنوزه تصویب نشده، و کسی که بدون یک ساعت تحصیلات حقوقی  سالهاست عنوان کارشناس حقوقی را یدک می‌کشد، بتواند جانب بی‌طرفی را در یک برنامه تلویزیونی حفظ کند؟

خبرهای مرتبط