واکنش وزیر ورزش به خالکوبی فوتبالیست‌ها

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد افراد می‌توانند باسلیقه خود زندگی کنند اما در ورزش باید عرف این حوزه رعایت شود.

به گزارش “ورزش سه”، چند سال قبل بود که ورزشکاران رشته های مختلف به خاطر نگرانی بابت محرومیت از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مجبور بودند خالکوبی های خود را بپوشانند تا در زمین رویت نشود. حالا اما مدتی است به نظر می‌رسد این مساله از بین رفته و کسی به این موضوع توجه ندارد.

باب شدن خالکوبی نزد ورزشکاران رشته های مختلف و به خصوص فوتبال سبب شد تا از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در این خصوص سوال شود.
وزیر ورزش در این خصوص گفت: «باید بتوانیم بین چیزی که قرار است به عنوان هنجار در ورزش معرفی کنیم با چیزی که در زندگی شخصی داریم تفکیک قائل شویم.»

همچنین بخوانید  برتری پرگل سیتی؛ صعود آسان تیم پپ (عکس)

او با اشاره به ناهنجاری هایی مثل مصرف دخانیات نزد ورزشکاران و خالکوبی های رایج تاکید کرد:‌«برخی اتفاقات شخصی است اما باید بتوانیم رفتارها، عادات و سلیقه‌های شخصی را از ورزش جدا کنیم.»
وزیر ورزش همچنین گفت: «افراد در زندگی شخصی خود می‌توانند با هر سلیقه‌ای که دوست دارند زندگی کنند اما در ورزش باید عرف ورزش رعایت شود.»

سجادی بار دیگر تاکید کرد که عرف فرهنگ ورزش مهم است و برنامه‌های فرهنگی مختلفی را در راستای نهادینه کردن عرف فرهنگ ورزش بین ورزشکاران طراحی کرده اند که به زودی اعلام می‌شود.

خبرهای مرتبط