پائولو بنتو و رکوردهایی که از اسکوچیچ می‌خواهد

پائولو بنتو و رکوردهایی که از اسکوچیچ می‌خواهد

سرمربی پرتغالی تیم فوتبال کره‌جنوبی در صورت کسب پیروزی مقابل ایران چند رکورد ویژه را در تاریخ فوتبال این کشور ثبت خواهد کرد.

به گزارش “ورزش سه”، بنتو در آگوست سال 2018 هدایت تیم فوتبال کره‌جنوبی را برعهده گرفت و حالا آنها 41 مسابقه است که تحت هدایت این مربی پرتغالی به میدان رفته‌اند؛ 41 مسابقه‌ای که با 27 پیروزی، 10 مساوی و 4 شکست همراه بوده است.
پیش از پائولو بنتو، اولی اشتیلیکه آلمانی هدایت قرمزپوشان کره‌جنوبی را در اختیار داشت و توانست طی سال‌های 2014 تا 2017 که نفر اول نیمکت کره‌ایها بود، به 27 پیروزی دست پیدا کند تا حالا بنتو را به عنوان مربیانی که بیشترین پیروزی را در تاریخ فوتبال کره‌‌جنوبی به دست آورده‌اند، در کنار خودش ببیند. این مربی از سپتامبر 2014 تا جون 2017 سرمربی کره‌جنوبی بود و در 39 مسابقه به رکورد 27 پیروزی، 5 مساوی و 7 باخت دست پیدا کرد و حالا اگر بنتو تنها به یک پیروزی دیگر دست پیدا کند، تاریخ جدیدی را برای فوتبال کره‌جنوبی خواهد نوشت.
بنتو آمار دیگری را نیز در کره‌جنوبی به نام خود زده و از میان 73 مدیری که هدایت این تیم را برعهده داشته‌اند، طولانی‌ترین حضور در یک دوره را به نام خود زده است. او اگر مقابل ایران پیروز شود، بیستمین بازی بدون شکستش هم خواهد بود. البته اگر بنا بر تعداد پیروزی‌های کلی باشد، هیونگ چئول که دو مرتبه در دهه 70 میلادی سرمربی تیم ملی کره‌جنوبی بوده، توانسته 43 پیروزی ( 18 + 25 پیروزی در دو مقطع) را به نام خود ثبت کند. 

همچنین بخوانید  پس از کی‌روش، یک پرتغالی علیه کشورش

خبرهای مرتبط