پرسپولیس، اقتصادی ترین خط حمله لیگ (آمار)

بر اساس آمار، بازیکنان تیم پرسپولیس بهترین استفاده را از شوت های خود در طول 10 هفته اخیر داشته اند.

به گزارش “ورزش سه”، با برگزاری بازی های هفته دهم، یک سوم بازی های لیگ برتر فوتبال ایران انجام شده و تنها پنج بازی تا پایان نیم فصل اول باقی مانده است. در طول بازی های این 10 هفته تیم پرسپولیس با زدن 14 گل، عنوان بهترین خط حمله را به خود اختصاص داده است.

 

با توجه به میانگین 8.25 گل زده برای هر تیم تا اینجای فصل، پرسپولیس از این نظر، عملکرد تهاجمی بهتری نسبت به دیگر تیم ها داشته هر چند تنها 1.4 گل زده در هر بازی برای عنوان بهترین خط حمله یک لیگ در سطح برتر خیلی جالب نیست. بدون احتساب گل های سه نتیجه 3-0 پیکان، استقلال و سپاهان مقابل گل گهر، شاگردان محرم با 13 گل زده دومین خط حمله برتر بعد از پرسپولیس از نظر تعداد گل زده است.

همچنین بخوانید  شکست ۴ گله یاران عزت‌اللهی مقابل راندرز

 

در کنار گل های زده، استفاده بهینه از موقعیت های گل و شوت های به دروازه، یک فاکتور مهم دیگر است که شاگردان یحیی گل محمدی، بهترین عملکرد را در این زمینه داشته اند به نوعی می توان گفت، شوت هایشان دقیق تر از دیگر تیم ها بوده است.

 

اگر مورد بالا را بخواهیم بررسی کنیم، سپاهان با میانگین 15 شوت در هر بازی (4.5 شوت در چارچوب)، بیشترین تعداد را در میان 16 تیم داشته و پرسپولیس با میانگین 11 شوت (3.7 شوت در چارچوب) و میانگین گل زده 1.4 در هر بازی، عملکردی اقتصادی در خط حمله داشته است؛ این تیم 13.2 درصد از همه شوت های به دروازه اش گل شده (نرخ تبدیل شوت به گل) و از این نظر بالاتر از همه تیم ها حضور دارد.

خبرهای مرتبط