کاراته قهرمانی آسیا؛ کومیته تیمی مردان در فینال

تیم کومیته تیمی مردان برای چهارمین بار پیاپی فینالیست مسابقات کاراته قهرمانی آسیا شد.
به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، چهارمین روز ازمسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2021، امروز(سه‌شنبه) در  آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیم کومیته تیمی مردان با برتری مقابل رقبای خود به دیدار فینال رسید و تیم کومیته تیمی بانوان نیز با شکست در دیدار نیمه‌نهایی، برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.
 

تیم کومیته تیمی مردان در رقابت‌های امروز ابتدا با نتیجه 3 بر صفر اردن را شکست داد. در این مبارزه مهدی خدابخشی با نتیجه 9 بر 4، کیوان بابان با نتیجه 3 بر 2 و سجاد گنج‌زاده نیز 3 بر صفر رقبای خود را شکست دادند.

 

تیم کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی نیز به مصاف چین تایپه رفت و در این مبارزه نیز به برتری 3 بر صفر رسید. مهدی خدابخشی با نتیجه 4 بر صفر، مهدی عاشوری 5 بر 4 و صالح اباذری 8 بر صفر رقبا را مغلوب کردند تا تیم کشورمان برای چهارمین دوره متوالی به فینال مسابقات کومیته تیمی صعود کند.

 

اما در بخش بانوان نیز تیم کومیته تیمی کشورمان ابتدا با نتیجه 2 بر صفر از سد تیم مالزی گذشت. فاطمه سعادتی با نتیجه 7 بر 2 و معصومه محسنیان با نتیجه 7 بر صفر مقابل حریفان خود پیروز شدند.

 

همچنین بخوانید  پایان رویای جزایر سلیمان برای صعود به جام جهانی

تیم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه 2 بر صفر مغلوب ویتنام شد و از صعود به دیدار نهایی بازماند.

 

در این مبارزه مبینا حیدری با نتیجه یک بر صفر و رزیتا علیپور با نتیجه 4 بر یک مغلوب رقبای خود شدند. با این نتیجه تیم ایران باید فردا برای کسب نشان برنز تلاش کند.

 

ملی پوشان برای کسب نشان طلا و برنز کومیته تیمی فردا به روی تاتامی خواهند رفت. پیش از این نیز 5 فینالیست ایران در بخش کومیته انفرادی و کاتای تیمی مشخص شده بودند که آنها نیز فردا به مصاف حریفان می‌روند.

 

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی 2021 در دو بخش کاتا و کومیته از 27 آذر  تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

 

خبرهای مرتبط