14 طلا برای تاجگذاری کاراته ایران در آسیا

تیم‌ ملی کاراته ایران مقتدرانه بالاتر از کشور میزبان عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد.

به گزارش “ورزش سه”، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در تمام رده های سنی ( نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قزاقستان طی روزهای ۲۷ آذرماه سال جاری تا اول دی ماه برگزار شد که در پایان کاروان ایران موفق شد با کسب ۱۴ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۱۵ برنز و مجموع ۳۹ مدال بالاتر از کشور میزبان عنوان قهرمانی را کسب کرد. تیم قزاقستان و ژاپن به ترتیب دوم و سوم شدند.

کاروان ایران با کاروانی که حدودا صد نفر را در دل خود جای داده بود، در این رقابت ها شرکت کرد و در نهایت با اقتدار نسبت به تیم های قزاقستان و ژاپن قهرمان شد. البته در روز پایانی مسابقات برخلاف پیش بینی های تیم کومیته تیمی مردان ایران نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند و با شکست مقابل ژاپن به مدال نقره رسید.

نتایج کاراته کاهای ایرانی در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا را در ادامه مشاهده می کنید:
*کاتای تیمی بانوان ایران که در کاتای تیمی بانوان با کسب مقام دوم گروه خود به دیدار رده بندی راه یافته بود به مصاف قزاقستان رفت. تیم ایران با امتیاز ۲۴.۴۶موفق شد تیم قزاقستان که امتیاز ۲۳.۴۲ را کسب کرده بود شکست دهد و به مدال برنز برسد.
*کومیته تیمی بانوان در دیدار رده بندی رقابت‌های کومیته تیمی، تیم ایران با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب تیم قزاقستان شد و مدال برنز را از دست داد. در این دیدار فاطمه سعادتی در بازی نخست با نتیجه ۲ بر صفر و معصومه محسنیان در بازی دوم با نتیجه ۸ بر ۴ از حریفان شکست خوردند.

همچنین بخوانید  شمشیربازی ایران در جام جهانی مجارستان هشتم شد

*کاتای تیمی مردان تیم ایران با ترکیب میلاد فرازمهر، ابوالفضل شهرجردی و علی زند مقابل تیم ژاپن امتیاز ۲۵.۰۲ را کسب کرد تا حریف با امتیاز ۲۶.۴۸ قهرمان شود و ملی پوشان عنوان نایب قهرمانی را کسب کنند.
* علی مسکینی نماینده ایران در وزن ۶۰- کیلوگرم کومیته انفرادی مردان، در مبارزه مقابل عبداله حمد از اردن با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد. مسکینی با این شکست به مدال نقره رسید.

*در فینال وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب موفق شد در بازی نهایی مقابل ریکیتو شیمادا از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شود و مدال خوشرنگ طلا را کسب کند.
*در فینال ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری با قبول شکست ۴ بر صفر برابر طارق حمدی از عربستان (نایب قهرمان المپیک توکیو) به مدال نقره رسید.
* در فینال وزن  ۶۸- کیلوگرم کومیته انفرادی زنان مبینا حیدری با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب کایو سامویا از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

 

 

14 طلا برای تاجگذاری کاراته ایران در آسیا

خبرهای مرتبط